TR
ŞUBAT 2018

84 AY SIFIR FAİZ

KARAR / 21.02.2018

84 ay sıfır faiz
Altunizade’de yükselen Validebağ Konaklarında faizi 84 ay Adayan DAP Yapı, böylelikle maliyetin yüzde 40'ını üstlenmiş olacak. Kampanya mart ayı sonuna kadar devam edecek.
Lüks konutlar geliştiren DAP Yapı, İstanbul'un en eski yerleşim yerlerinden Validebağ'da başlattığı Validebağ Konakları’nda faizi 84 ay sıfırladı. Yatay mimarinin uygulandığı 5'er katlı 319 konak ve 47 mağazadan oluşan projede fiyatlar 1 milyon 214 bin liradan başlıyor. Daire tiplerinin 1+0'dan 6+1'e kadar olduğu projede 650 metrekareye kadar daire büyüklükten mevcut. Taksitlerin sabit 10 bin 839 liradan başladığı konaklarda yüzde 25 peşin, yüzde 75 senetle 84 ay sıfır faiz uygulanıyor. Validebağ Konakları yeni kampanyasının açıklandığı basın toplantısında konuşan DAP Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz, devletin konut hesabı desteğini 20 bin liraya kadar çıkarması konusunda, şu anki şartların teşvik niteliğinde olduğu değerlendirmesinde bulundu. Kendilerinin de Validebağ'da 84 ay sıfır faiz kampanyası başlattıklarını açıklayan Yılmaz, "Konut almanın tam zamanı. Bu projemizde 84 ay vade yapıp, hem ihale bedelinden fedakarlık ediyoruz, hem de maliyetin yaklaşık yüzde 40'ını üstleniyoruz. Banka kredisiyle 1 milyon liralık ev aldığınızda fazladan ödenmesi gerekecek yaklaşık 570 bin liralık faiz yükünü biz üstlenmiş oluyoruz" ifadelerini kullandı. Validebağ'da fiyatların bazı dairelerde yüzde 5-10 arasında değişiklik gösterdiğine işaret eden Ziya Yılmaz, metrekaresi 9 bin 500 liralık dairelerin satıldığını söyledi.

EKMEK ÜRETİR GİBİ KONUT ÜRETİYORUZ
Bir filmin ekmek ürettiği gibi kendilerinin de konut ürettiğini söyleyen Ziya Yılmaz, "Üç kazanacağımıza bir kazanırız, yolumuza devam ederiz" dedi. Kendilerinin son iki yılda 4 bin 600 konut ve bunun yanında ofis teslim ettiklerini açıklayan Ziya Yılmaz, Pendik projelerini ise bu yılın sonuna kadar yetiştirmeyi hedeflediklerini, burada orta segmente hitap edeceklerini açıkladı. İnşaat sektöründe iyi kampanyaların yapıldığını söyleyen Ziya Yılmaz, yüksek faizlerin ise alımların etkilediğini vurguladı. Yılmaz, şöyle devam etti: 2001'den beri 'konut satılmıyor' deniliyor. Belli dönemlerde durağanlık gözlemliyoruz. Fakat bu durum hiçbir zaman uzun sürmedi. İnşaat sektörü bence şu an en hızlı dönemini yaşıyor.  Konut, uzun dönemde kazandıran bir yatırımdır. Böyle değerlendirmek lazım."

  • BASINDA BİZ
  • 21.02.2018
  • HABERİ PAYLAŞ :
Dap Yapı WhatsApp Hattı