NİSAN 2013

KARTAL'A 2 MİLYAR LİRAYA YAT LİMANI YAPACAK

POSTA / 16.04.2013

Anadolu yakasının merkezi olarak gösterilen Kartal'ın, üç yıl içinde yat limanı da olacak. Çimento Fabrikası arazisini alan DAP Yapı, projenin sadece inşaat aşamasında bile 2 bin kişiyi çalıştıracak.

Ünlü turizm beldelerindeki yat limanlarının bir benzeri de Kartal sahilinde yer alacak. Böylece bölge modern bir merkeze dönüşecek.

İstanbul Anadolu Yakası'nın en değerli arazisi olarak bilinen Kartal'daki Yunus Çimento Fabrikası'nın arazisini Emlak GYO'dan alan DAP Yapı, yaklaşık 2 milyar liralık projenin detaylarım gazetemize açıkladı. Araziye yapılacak konutların yanı sıra, projenin içinde alışveriş merkezleri, özel hastane, özel okullar, rezidans, ofisler ve cami yer alacağım söyleyen DAP Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz, ''Projemizi yat limanı ile taçlandıracağız, Yat limanı ve bu proje bölgenin çehresini değiştirecek" dedi.

Proje aşamasında yaklaşık 2 bin kişinin istihdam edileceğini belirten Yılmaz, ''Araziyi proje ortağımız Eltes Yapı ile birlikte hasılat paylaşımı modeliyle 1 milyar 335 milyon liraya aldık, Anadolu yakasının en güzel arazisinde dünyanın en iyi konseptini ve onlarca yıl ülkemizi ulusal arenada temsil edebilecek eserler inşa edeceğiz. Bu proje, İstanbul'un denize sıfır, bu ölçekte tek gayrimenkul projesi olma özelliği taşımaktadır" diye konuştu.

Yunus Çimento Fabrikası'nın arazisi üzerinde yükselecek projenin 2016'da tamamlanması planlanıyor. Proje Kartal sahilinin çehresini değiştirecek.

Projenin yapımına bu yıl başlanacağını söyleyen Yılmaz, "İnşaat başladıktan sonra 30 ay içinde projeyi tamamlamayı planlıyoruz. Sadece inşaat aşamasında en az 2 bin kişi çalışacak. Proje için 35 metre genişliğinde yol açılacak. Anadolu Yakasının en iyi projesi için kredi kullanmayacağız Tamamını öz kaynaklarımızla yapacağız'' dedi.

Emlak piyasasındaki gelişmelere de değinen Yılmaz, imkanı olan herkesin bu dönemde evini almasını tavsiye ederek, "İstanbul'da iki sene sonra yüzde 1 KDV si olan konut kalmayacak. Şu anda imkanı olanlar varsa ev almak için iyi bir zaman olduğunu düşünüyorum. Faizlerin aşağıda olması da konut alma kararını destekliyor” açıklamasını yaptı. Yabancıya konut satışının önemini de anlatan DAP Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz, “İç dengelerle emlak piyasasının gelişmesi zor. Yabancıya mülk satışından iyi para gelir. Yılda 10-15 milyar doları yabancıya konut satışından yurda sokarız" dedi.

20 milyon TL'ye Fitness City Zinciri

Konut projelerinde sosyal donatıların da öne çıktığına dikkat çeken Ziya Yılmaz, gelecek gördüğü fitness sektörüne de adım attı.

İnşaat projelerinin sadece konuttan ibaret olmadığını ve sosyal donatılarının öneminin arttığına işaret eden DAP Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz, konutun dışında, 20 milyon lira ile fitness sektörüne adım attı. Fitness'ın projelerinde yer aldığını belirten Yılmaz, "Daha önce bu alanların işletmelerini başkalarına veriyorduk. Ancak, bu işi kendimiz yapmaya karar verdik. Fitness City markasıyla kuracağımız zincirin ilk halkasını Dragos'taki Yelken Kule projemizde açtık.

Fitness City markasıyla 10 yılda 40 tesise ulaşacağız. Sadece kendi projelerimizde değil satın almalarla da büyüyeceğiz, Bu bizim ikinci iş kolumuz olacak'' dedi. Yılmaz, Dragos'ta 5 bin metrekarelik Fitnes City'de besin değeri önceden hazırlanmış yemeklerin olduğu özel restoran, VIP sipa, Türk hamamı, buhar odası, özel dinlenme salonu, yüzme havuzu ve spor salonu yer alıyor. Türk insanının gelir düzeyi artıyor. Artık, ev sadece başını sokacağın yer değil, yaşayacağın alan oluyor" diye konuştu.

  • BASINDA BİZ
  • 16.04.2013
  • HABERİ PAYLAŞ :
Dap Yapı WhatsApp Hattı