OCAK 2013

MALTEPE'DEN ÇIKARMA YAPTI

POSTA / 31.01.2013

Ortadoğu'nun en büyük otel zincirlerinden Dubai merkezli Rotana,Türkiye’ye İstanbul Maltepe'den girdi. Rotana. DAP Yapı'nın Burgu, Dalga ve Tango Kule projelerindeki rezidans daireleri işletecek.

Ortadoğu’nun en büyük otel zincirlerinden Dubai merkezli Rotana, Türkiye'ye girdi. Bünyesinde Rotana, Rayhaan, Arjaan ve Centro olmak üzere dört markayı bulunduran, 12 ülkede 26 şehirde otel işletmeciliği yapan Rotana, Tara “DAP Yapı'nın İstanbul Maltepe'deki Burgu, Dalga ve Tango Kule projelerindeki rezidans daireleri işletecek. Projelerdeki rezidans daireler, sahiplerinin isteğine göre 'Oturmadığın dönemde kirala' modeliyle haftalık, aylık ya da yıllık olarak otel bünyesine katılacak. Bu işbirliğinin DAP Yapı'nın bundan sonraki projelerine de yayılması hedeflenirken, İstanbul'un yanı sıra Anadolu şehirlerine de taşınması planlanıyor.

İşbirliği Yayılacak

DAP Yapı Yönetim Kurulu Başkam Ziya Yılmaz, Dalga, Burgu ve Tango Kulelerin kurumsal sistemle işletilmesi için araştırmalarını sürdürürken yollarının Rotana ile kesiştiğini belirterek, şunları söyledi: "Markamızı en geniş anlamda farklı coğrafyalara taşımak adına, Rotana ile güç birliği yapmaya karar verdik ve Vip Dap adlı turizm şirketimizi kurduk. Sektörünün en büyüklerinden biri olan Rotana, Türkiye'ye DAP Yapı ile giriyor. Bu işbirliğimizi yeni projelerimizde ve mümkün olursa Anadolu şehirlerine de yaymak istiyoruz."

İlk Türkiye’ye Geldi

Rotana Yönetim Kurulu Başkanı Nasser Al Nowais, Türkiye'nin mükemmel bir büyümeye ulaştığını belirterek, şöyle konuştu: “Avrupa ülkelerinden iyi bir ekonominiz var ve bununla biz de gurur duyuyoruz. Rotana, 1992'de kuruldu ve Abu Dabi'de bir otelle işe başladık. Şimdi neredeyse 100 otele ulaştık ve Arap ülkelerinin tümüne yayıldık. 2 yıl önce, Arap ülkelerinin dışına da çıkmaya karar verdik. İlk olarak Türkiye aklımıza geldi. Ülkenize çok büyük hizmetlerde bulunabiliriz. "

Eşim Türkiye Diyor

Nasser Al Nowais, Türkiye'nin gerek tarihi gerek sahilleri ile Avrupa ülkelerinden çok daha fazla şey sunduğunu söyleyerek, "Esimi birkaç yıl önce Türkiye'ye getirdim. Artık beni Avrupa ülkelerine değil, Türkiye'ye götür diyor " dedi.

İran ve Hindistan'a da Gidiyor

Bölgesel bir otel zincirinden dünya çapında bir otel zinciri olmaya başladıklarını ifade eden Nasser Al Nowais, "Türkiye dışında, İran'da ve Hindistan'da da anlaşmalar imzaladık, İran'da Tahran, Horasan ve İsfahan'da 3 otel anlaşması yaptık. Hindistan'da da bir otel anlaşmamız var" dedi. Nowais, DAP Yapı ile işbirliklerini devam ettirmek istediklerini de belirtti.

Balkonlardan Antenler Kalkacak

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile Radyo ve Televizyon Üst Kurulu 1 (RTÜK), balkon ve dış cephelerde çanak antenlerin oluşturduğu görüntü kirliliğini engellemek için çalışma başlattı. Çevre Yönetimi Genel Müdürü Mehmet Baş, her evin balkonunda ayrı ayrı bulunan çanak anten veya alıcıların ciddi manada görüntü kirliliği oluşturduğunu söyledi. Çevre ve Şehircilik Bakam Erdoğan Bayraktar'ın talimatı doğrultusunda RTÜK Başkan Davut Dursun ile bir araya geldiklerini belirten Baş, bu rahatsız edici görüntüyü ortadan kaldırmak için Kurul ile birlikte komisyon oluşturarak çalışma başlattıkları dile getirdi.

Baş, RTÜK'ün uygulamanın teknik yönleriyle ilgilendiğini ifade ederek, 2013 yılı içinde çalışmayı tamamlayarak, 2014'te uygulamayı başlatmayı planladıklarım anlattı. Mehmet Baş, şunları kaydetti: "İnsanlara 'çanak anteni kaldır' dediğiniz zaman kablolu yayın olması lazım. Kablolu yayın yoksa kimsenin görüntü alma hakkım engelleyemezsiniz. Zaten böyle bir şey söz konusu değil. Biz ne yapacağız? Mesela balkonlarda kötü bir görünümü bulunan, görüntü kirliliği oluşturan anteni oradan alacağız, çatıda uygun bir yere yerleştireceğiz. "

  • BASINDA BİZ
  • 31.01.2013
  • HABERİ PAYLAŞ :
Dap Yapı WhatsApp Hattı