TR
MART 2015

ANADOLU'NUN FLORYA'SINA 1.5 MİLYAR LİRA

HABER TÜRK / 08.03.2015 Polisan'ın Sabiha Gökçen Havalimanı yanındaki arazisi üzerinde 1.5 milyar liralık proje geliştirecek olan DAP Yapı'nın patronu Ziya Yılmaz yatırımla bölgenin Avrupa Yakası'nın Florya'sı haline geleceğini söyledi.

DAP Yapı, Polisan Holding'in Pendik'teki 175 bin metrekarelik arazisi üzerinde 1.5 milyar liralık proje geliştirmek üzere kolları sıvadı. Projede 3 bin ünitelik bir konsept düşündüklerini anlatan DAP Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz, "Hemen yanı başında bulunduğu Sabiha Gökçen Havalimanı ile burasını Avrupa Yakası'nın Florya'sına benzettik. Yatırım açısından avantaj vaat eden ve bakir bir bölge. Bizimle birlikte birçok şirket gelip proje geliştirecek. Bu da bölgenin değerini hızlı bir şekilde artıracak" diye konuştu.

Ziya Yılmaz, bölgede 3-4 bin lira seviyesinde bulunan metrekare birim fiyatlarının yeni projelerin hayata geçmesiyle Florya'daki gibi 13 bin liraya kadar çıkabileceğine dikkat çekti.

Havaalanına Uzanan Yol
Pendik'teki arazinin lokasyon açısından çok önemli olduğunu ifade eden Ziya Yılmaz, proje hakkında şu bilgileri verdi: "İstanbul'un merkezinde, denize yürüme mesafesinde böyle büyük yüzölçümlü bir arazi daha yok. Sırtını havalimanına dayamış, önünde deniz olan çok kıymetli bir lokasyon. Oraya küçük bir şehir kurmak istiyoruz. İçinde otel, rezidans, konut ve ofis olan, 3 bin ünite civarında bir konsept düşünüyoruz. Alışveriş caddeleri yapacağız. Projenin içinden direkt havaalanına bağlayan özel bir yol geçireceğiz. 1.5 milyar liralık bir yatırım planlıyoruz" diye konuştu.

DAP VadisiProjeyi 1.5 Yılda Hazırlayacak
Ziya Yılmaz, Polisan Holding ile Pendik'teki 175 bin metrekare büyüklüğündeki arsaları için kat karşılığı anlaşma imzaladıklarını söyledi. Polisan'ın arazisinin 1.75 olan inşaat emsal hakkı 2012 yılında 2'ye yükseltilmişti. DAP Yapı, daha önce Polisan'ın Kağıthane'deki arazisinde Z Ofis .projesini hayata geçirmişti. Yılmaz, daha öncekiler gibi ses getirecek bir mimariye sahip olması açısından Pendik projesine yönelik olarak 1.5 yıllık bir çalışma takvimi hazırladıklarını da söyledi.

Projeyi daha da büyütmek için şansları olduğunu anlatan Ziya Yılmaz, "Pendik'teki arsanın yanında 40-50 dönümlük bir arsa daha var. İkisini bütünleştirip 220 bin metrekareye ulaşacağız' ifadelerini kullandı.

Projenin İçine Üniversite Yapacak
1.5 milyar liralık dev Pendik projesinde "küçük bir şehir" yaratacaklarını anlatan Ziya Yılmaz, projede bir de üniversite yapmaya yönelik girişimlerinin olacağını söyledi. Ziya Yılmaz, "Orada bir üniversite kuracağız. Kısmet olursa, içinde üniversite bulunan ilk projeyi hayata geçireceğiz. Sektörümüze hizmet edecek şekilde inşaat ve mimarlık-mühendislik branşlarına yönelik de olabilir, ihtiyaca uygun şekilde farklı branşlarda da eğitim verebilir" diye konuştu.
 
  • BASINDA BİZ
  • 08.03.2015
  • HABERİ PAYLAŞ :
Dap Yapı WhatsApp Hattı