TR
ŞUBAT 2014

BUGÜNÜ DEĞİL YARINI SATIN ALIN

EMLAK PAZARI / 14.02.2014 DAP Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz: "Gayrimenkul" güncelliğini asla yitirmeyen ve diğer yatırım araçlarına göre karlılığı kanıtlanmış bir kavram. Birikimini saklamak yerine, doğru ve kazançlı bir yatırım aracına bağlamak düşüncesi daima gayrimenkulü işaret ediyor. Projelerimiz üzerinden son bir yılın değerlendirmesi yaparsak; başlangıç rakamlarıyla bugünkü fiyatları karşılaştırdığımızda, projelerimizden mülk edinmenin kazancının, diğer yatırım araçlarını geride bıraktığını net görebiliyoruz.

Halkımıza, bugünü değil yarını satın almalarını ve geleceğe yönelik projelerde konut sahibi olmalarını tavsiye ediyorum, Çünkü bugünü satın alıyorsanız, 5 yıl sonra o projelerin modası geçmiş oluyor. 5 yıl sonra öyle kuleler, öyle binalar yapılıyor ki, siz artık orada oturmaktan rahatsız olmaya, ezilmeye başlıyorsunuz. Eğer ezilmek istemiyorsanız, farklı, butik, geleceğe dönük projelerde yer alın. Uzun vadede hem kar edebilir hem de orada otururken gurur duyabilirsiniz.

2013 yılı için bir değerlendirme yaparsak hedeflerimizi tutturduğumuzu söyleyebilirim. Her türlü olasılığı hesaba katarak proje üreten bir yapımız var. Dünyada ve ülkemizde olup bitenlere kayıtsız değiliz. Finansal planımızı, projelerimizi söz verdiğimiz tarihte bitirmek üzere hazırlıyor ve çoğu kez vaktinden önce teslim ediyoruz. Zaman içinde kemikleşmiş bir alıcı-yatırımcı grubumuz oluştu. DAP markasına güvenenleri yanıltmamak adına finansmanını hazırlamadığımız bir projeye girişmiyoruz. İnşaat malzemelerine yapılan zamları ya da arsa fiyatlarındaki yükselişleri mümkün olduğunca alıcıya yansıtmamaya çalışarak kendi içimizde çözümler geliştiriyoruz.

DAP Yapı, ilk markalı konutlarını ürettiği ilçe olan Kağıthane'yi son dönemde ofis yatırımlarının merkez üssü ilan etti. Z Ofis ve Bumerang'dan sonra İ Ofis'i devreye sokarak bölgeyi adeta bir DAP Vadisi'ne dönüştürdü. Kağıthane, dünyaca ünlü bilişim firmalarının bulunduğu Silikon Vadisi örneğindeki gibi DAP Vadisi olarak anılmaya başladı.

Maltepe'de Vazo Kule projemizin lansmanını da 2013'te gerçekleştirdik. Kartal-Maltepe bölgesinde dünya ölçeğinde projeler üreterek ilçeyi 3-5 basamak yükseğe çıkaracağız. Bölgede otel konseptini başlatarak, Dalga, Burgu, Tango Kulelerinin ardından yeni projemiz Vazo Kulenin de işletmesini Rotana’ya verdik. Uluslararası otelcilik şirketi Rotana işbirliğinde kurumsal yönetim sistemiyle işletilecek olan kuleler, rezidans sahiplerine dilerlerse yerlerini kiralamak suretiyle ekstra kazanç sağlayarak, yatırımın 6.5 ila 10 yılda kendini amorti etmesine imkân tanıyacak.

Kartal, İstanbul'un giriş bölgesi olması nedeniyle yakın çevresiyle birlikte giderek gelişiyor. Sahil şeridinde yapılan düzenlemeler, bölgenin değerini artırıyor. Dünya ölçeğinde projelerin üretildiği Kartal-Maltepe bölgesi, Kentsel Dönüşüm Projesiyle bambaşka bir çehre kazanıyor. Sahil şeridinde yer alacak bin yatlık Marinası, Adliye Sarayı, hizmet ve kültür alanlarının yanında nitelikli konut siteleri ile yatırımcıları kendisine çekiyor. Kartal Adliyesinin Yüksek İstinaf Mahkemesi yeniden yaşama geçiyor. İstanbul Şehir Üniversitesi kuruluyor. Bölgenin prestiji paralelinde edinilen gayrimenkullerin değerleneceğini ve önümüzdeki 7-8 yıl içerisinde katlanarak artacağını öngörüyoruz. Geçmişte elit ve varlıklı kesimin gizli cenneti olarak anılan bölge, yakın gelecekte yine insanların yaşamak ve çalışmak için can atacağı bir cazibe merkezi olacak.

Kentsel dönüşümün gerçekleştiği Kağıthane konum avantajı sayesinde önümüzdeki yılların önemli bir iş ve ticaret merkezi olma yolunda ilerliyor. Bölgeden, tünel sayesinde Taksim ve Beşiktaş'a ulaşmak son derece kolay. Çevreyolu'na bağlanmak sadece 2 dakika sürerken, Adliye Sarayına yürüyerek gitmek mümkün, İstanbul genelinde Merkezi İş Alanı (MİA) bölgelerinde stoğun sınırlı oluşu, kira rakamlarında artış beklentisi yaratıyor. DAP ofislerinin de yer aldığı bu bölge (Kağıthane Çağlayan) yatırımcının gözdesi durumunda.

2014 Yılında Başlanacak Projeler
  • 3 adet ofis projesi Çağlayanda
  • 1 adet rezidans Maltepe'de
  • 1 adet rezidans Kartal E5 üzerinde
  • 1 adet karma proje Kartal'da (Ağaoğlu ile birlikte)
  • 1 adet rezidans Taksimde
  • BASINDA BİZ
  • 14.02.2014
  • HABERİ PAYLAŞ :
Dap Yapı WhatsApp Hattı