KASIM 2012

DALGA KULE

POSTA / 09.11.2012

Dünyada ve ülkemizde ilk defa kullanılan bir mimariyle, deniz dalgasından esinlenerek tasarlanan Dalga Kule Dragos-Maltepe'de Dap Yapı tarafından hayata geçiriliyor. Proje A blokta 178, B blokta 176 ve 15 dükkan olmak üzere iki adet rezidans konut bloğunda toplam 369 üniteden oluşuyor. Projenin mimarisinde PROJE LİMİTED BARBAROS SAĞDIÇ imzası bulunuyor.

Geçmişte ünlü ve varlıklı kesimin gizli cenneti olan Dragos-Maltepe bölgesi, bugün de yeni çağa uygun projeleriyle prestijini koruyor. Bir zamanlar muhteşem villaların yer aldığı bölgede denize en yakın rezidans projesi olarak nitelendirilen Dalga Kule Adalar manzarasına hakim konumuyla dikkati çekiyor. Mimarisiyle de dünyada bir ilki sunan Dap Dalga Kule, deniz dalgasından esinlenerek Proje Limited Barbaros Sağdıç tarafından projelendiriliyor.

Deniz dalgasından esinlenerek tasarlanan proje 22'şer katlı 2 kuleden oluşuyor. Proje A blokta 178, B blokta 176 ve 15 dükkan olmak üzere iki adet rezidans konut bloğunda toplam 369 üniteden oluşuyor. Büyüklükleri 45 ila 105 metrekare olarak değişen stüdyo, 1 + 1 ve 2 + 1 rezidans daireler; Single (stüdyo), Suit (1 + 1) ve Grand Suit (2 + 1) olarak adlandırılıyor.

Dört mevsim kullanılan açılıp kapanabilen yüzme havuzu, yürüyüş ve koşu parkurları ve çok amaçlı spor sahasının yanı sıra sosyal tesis bünyesinde fitness center, sauna, Türk hamamı ve masaj odaları gibi keyifle değerlendirilebilecek alanlar, açık ve kapalı otoparklar bulunuyor. Blokların 9'uncu katında kafe ve kahvaltı salonları, blok üstlerindeki roof larda ise 360 derecelik manzaraya hakim dev jakuziler yer alıyor. Ulaşım olarak oldukça kuvvetli bir noktada konumlanan Dalga Kule, kentsel dönüşüm projesinin pilot bölgesinde konumlandırılıyor. 21 adliyeyi birleştiren dünyanın en büyük Adalet Sarayı'na 2 km, Sabiha Gökçen Havaalanı'na 10 km, Pendik Yalova Feribot İskelesi ve 1000 yat kapasiteli Pendik Marintürk'e 5 km mesafede yer alıyor.

Dış mimari farklılığına paralel, iç mimaride de göz kamaştıran bir dekorasyon zenginliği arz eden proje, işletme ve kullanım açısından değişik bir rota izliyor. Daireler, kullanıcısına ve özellikle yatırımcısına yurt dışında hayli yaygın olan " oturmadığın dönemde kirala " modeliyle alternatif kazanç imkanı sağlıyor. Haftalık, aylık ve yıllık kiralanabilecek olan daireler profesyonel bir yönetim sistemiyle işletilirken; evde otel konforu sunan projede daire sahipleri kendi yerlerini rezidans olarak kiralayarak ekstra gelir elde edebilirken kira toplama veya kiracı bulma gibi konularla ilgilenmiyor.

  • BASINDA BİZ
  • 09.11.2012
  • HABERİ PAYLAŞ :
Dap Yapı WhatsApp Hattı