EKİM 2012

DAP OFİS MALİYETLERİNİ SIFIRLADI

POSTA / 04.10.2012

Kağıthane’de eski Polisan boya fabrikası arazisi üzerinde Z harfine benzeyen DAP Z Ofis projesine başlayan DAP inşaat, sekreter hizmetlerini kendisi verecek. Yatırımcılara 10 yılda 360 bin TL tasarruf garantisi veren şirket metrekaresi 4 bin 200 TL'den ofis satacak.

DAP İnşaat, Kağıthane'de Polisan boya fabrikası üzerinde yaptığı Z şeklindeki yeni ofis yatırımında ofis maliyetlerini sıfırladı. DAP Z Ofis adını taşıyan yatırımda her ofise bir sekreter hizmeti veren grup metrekaresi 4 bin 200 ile 6 bin 500 TL arasında ofis satacak. Projeyi 185 milyon TL yatırımla hayata geçireceklerini söyleyen DAP İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz, bir ayda projenin yüzde 40’nı satmayı öngördüklerini, yılsonuna kadar ise satışları tamamlamayı hedeflediklerini söyledi.

Bir sekreter çalıştırmanın işverene maliyetinin ortalama 3 bin TL’ye denk geldiğini söyleyen Yılmaz, bu hesapla ofis sahiplerine ya da kiracılarına yılda 36 bin 10 yılda ise 360 bin TL tasarruf ettirmeyi hedeflediklerini bu sayede yatırımın geri dönüşünü 12-13 yıl yerine 7-10 yıla düşüreceklerini de kaydetti. Sekreter hizmeti olarak toplantı rezervasyonlarından sinema, uçak bileti rezervasyonlarına ve ofis temizliğine kadar her türlü hizmeti sunacaklarını kaydeden Yılmaz, bu hizmetin bedelinin aidat ücretine 10-150 TL olarak yansıyacağını anlattı. Yılmaz, projenin tamamlanmasıyla birlikte ise metrekare fiyatlarının 9 bin TL seviyelerine ulaşacağını tahmin ettiklerini bildirdi. Toplam 304 ofisin bulunduğu yatırımda 60 adet de dükkan yer alıyor. Projedeki ofislerin büyüklüğü 55 ile 87 metrekare arasında değişiyor. Yüzde 50’si peşin ödemelerde 24 ay vade imkanı da sunulacak projenin 30 ayda tamamlanması bekleniyor.

Dalga Kule’ye “En İyi Yüksek Yapı” Ödülü

Burgu Kule, Dalga Kule gibi temalı projeler geliştirdiklerini belirten Yılmaz, ofis projesinin Z harfi şeklinde olmasıyla ilgili “Z alfabenin son harfi. Biz de bu nedenle her şeyin bittiği nokta diyerek Z konseptinde karar aldık” diye konuştu. Projede 24 saat lobi ve resepsiyon hizmeti, helikopter pisti, toplantı salonları, posta dağıtım merkezi, internet, konferans salonu ve kuru temizleme hizmeti sunulacak. Yılmaz, bu arada grubun Maltepe’de hayata geçirdiği 369 üniteden oluşan Dalga Kule projesinin 25 Eylül’de İngiltere’de düzenlenen Avrupa Gayrimenkul Ödülleri’nde Yüksek Yapılar kategorisinde en iyi proje ödülünün de sahibi olduğunu hatırlattı.

Başka Projeler Gündemde

Projenin gerçekleştirileceği arazinin sahibi olan Polisan Holding Yönetim Kurulu Başkanı Necmettin Bitlis ise Dap yapının hızlı inşaat sürecini gördüklerini ve bu nedenle daha fazla fiyat teklif edenler olmasına rağmen birlikte yatırıma karar verdiklerini söyledi. Bitlis, grupla birlikte başka projeleri olabileceğini de sözlerine ekledi.

  • BASINDA BİZ
  • 04.10.2012
  • HABERİ PAYLAŞ :
Dap Yapı WhatsApp Hattı