TR

BASIN BÜLTENLERİ

DAP YAPI’DAN VALİDEBAĞ KORUSU’NA KOMŞU YENİ PROJE: VALİDEBAĞ KONAKLARI

DAP Yapı, Eylül 2015’te ihalesini kazandığı; Osmanlı padişahlarının anne ve kız kardeşlerine tahsis ettiği İstanbul’un Anadolu yakasının en tarihi ve değerli yeşil alanlarından Validebağ Korusu’nun karşısında yer alan büyük arsada geliştireceği projede ön talep topluyor. Avrasya Tüneli ve Boğaziçi Köprüsü’ne direkt bağlantısıyla eşsiz bir lokasyona sahip arsada, DAP Yapı tecrübesiyle konak mimarisinin en güzel örneklerinin sergileneceği proje, yüzde 5 peşin 240 ay vade ile satışa sunuluyor.

DAP Yapı, muhteşem koru ve deniz manzarasının yanı sıra emsalsiz konumu dolayısıyla merakla beklenen Validebağ Konakları projesini hayata geçiriyor. Türkiye’de teknik ve estetik yönden üstün ve kalıcı birçok yaşam alanı meydana getirerek bu konuda öncü olan DAP Yapı, Validebağ Konakları’nda da eşsiz bir projeye imza atmaya hazırlanıyor.

Asırlık ağaçlarla çevrili, eşsiz bir lokasyonda, keyifli bir hayatın şifrelerini sunan proje 5 katlı, 11 bloktan oluşacak. 368 lüks konut ve dükkanın yer alacağı projede 1+0’dan 6+1’e kadar daire seçenekleri bulunacak. 650 metrekareye kadar büyüklükte, lüks dairelerin yer alacağı Validebağ Konakları’na, yüzde 5 peşinat ve 240 ay vade ile sahip olma imkanı veriliyor.

Ziya Yılmaz: “Validebağ Konakları’nda Projeden Ziyade Bir Eser Geliştireceğiz”

DAP Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz, projeye ilişkin yaptığı değerlendirmede, “İhaleyi kazandığımız gün de söylemiştim; burada bir projeden ziyade bir eser geliştireceğiz. Barselona’nın en ünlü mimari eserlerinin yaratıcısı Gaudi’nin şahaserleri günümüzde bile on binlerce insan tarafından nasıl ziyaret ediliyorsa, DAP YAPI da 30 -40 yıl sonrasının ihtiyaçları düşünerek proje üretiyor. Validebağ’da yeşille ve doğayla bütünleşen konak mimarisinin en güzel örneğini sergileyeceğiz. İstanbul’un göbeğinde, Osmanlı Dönemi’nden bugüne ulaşan bu eşsiz yaşam alanına komşu yaşamak isteyenler için tüm olanaklarımızı seferber ettik. Emlak Konut GYO, bankalar ve Dap Yapı olarak biz, sadece bir defaya mahsus özel koşullar oluşturduk. Hani yüzyılda bir gelir denir ya, böylesi bir daha hiç gelmez.”dedi.

Satış Ofisi Tamamlanmadan Çadırda Ön Talep Topluyor

Validebağ Konakları’na yoğun talep olduğunu ve bu nedenle henüz satış ofisinin inşaatı devam ederken çadır kurup talep toplamaya başladıklarını bildiren Ziya Yılmaz, şunları söyledi:

“ DAP Yapı olarak proje geliştirirken en önemli kriterlerimizden biri lokasyon… Validebağ Konakları, Boğaz Köprüsü’ne ve Avrasya Tüneli’ne yürüme mesafesinde.

Anadolu yakasının ikinci en büyük yeşil alanı Validebağ arsası, adını aldığı Koru’nun tüm nimetlerinden faydalanıyor. Koru, doğal güzelliği ve ekosistem olma özelliği ile spor, yürüyüş ve gezinti amaçlı olarak yoğun bir şekilde kullanılıyor. İstanbul’da, şehrin gürültüsünden, kalabalığından ve kirli havasından kaçmak isteyenler için sığınak niteliği taşıyor.

Ön talep sürecinde satışa çıkacağımız rakamı da yarı yarıya düşürdük. Normalde 18-25 bin TL’lerde satılması gereken bir projeye 9 bin TL’den başlayan fiyatlarla ön talep topluyoruz. Böyle bir projeye bu koşullarda ulaşabilmek için bundan daha iyi bir fırsat bulunamaz.”

Muhteşem Validebağ Korusu’nun Karşısında Yer alıyor

Yaklaşık 200 yıl önce Bezmialem Valide Sultan’ın yurt içinden ve yurt dışından getirttiği ağaç ve bitki türleriyle adeta modern bir botanik bahçesine çevirdiği arazide Rıfat Ilgaz'ın önemli eseri Hababam Sınıfı’ndan uyarlanmış filmlere ev sahipliği yapan Adile Sultan Kasrı da yer alıyor.

Son yılların gözde iş ve yaşam bölgesi olarak nitelendirilen bölge, seçkin projelerle çevrelenmiş elit yaşamın adresi olarak gösteriliyor. Hepimizin çocukluğunda güzel izler bırakan Hababam Sınıfının sıcaklığı ve samimiyeti, Validebağ Konakları’na modernize edilerek yansıtılıyor.

Ziya Yılmaz: Sektörümüzün önünü açan düzenlemeler için Hükümetimize ve Maliye Bakanımız Sayın Naci Ağbal’a şükranlarımızı sunuyoruz”

"İnşaat ve gayrimenkul sektörü açısından Cumhuriyet tarihinde görülmemiş bir seferberlik dönemindeyiz. Devletimiz hızlı aksiyonlar alıyor, kendisiyle birlikte 250'ye yakın alt kola hayat veren sektörümüzde, otomotiv ve beyaz eşyada olduğu gibi birbiri ardına hayata geçirilen düzenlemelerle canlanıyor, şaha kalkıyor.

Son dönemde KDV indirimi, damga vergisinin kaldırılması, konut kredi faiz oranlarının gerilemesi ve vadelerin uzaması gibi birçok kampanyayla sektörün önü açılırken, insanların konut alımı da kolaylaştırılıyor. Bu vesileyle, Hükümetimize ve Maliye Bakanımız Sayın Naci Ağbal’a, sektörümüze verdiği desteklerden dolayı şükranlarımızı sunuyoruz.

Halkımızın; sadece bizim değil, tüm geliştiricilerin, hatta Emlak Konut GYO’nun bile karından fedakarlık ettiği bu avantajlı dönemi fırsat olarak görüp, sahip olmak istediği konuta bir an önce kavuşabilmesini dileriz.

  • BASIN BÜLTENLERİ
  • BÜLTENİ PAYLAŞ :
Dap Yapı WhatsApp Hattı