ARALIK 2013

DAP YAPI BU YIL İÇİNDE 5 PROJEDE STOKLARI TÜKETTİ

POSTA / 20.12.2013

DAP Yapı, geliştirdiği tüm konut ve ofis projelerinin satışını tamamlayarak 2014'e neredeyse stoksuz giriyor. Royal Center, Burgu Kule, Tango Kule, Vazo Kule Home Ofis ve Z Ofis'te yüzde 100 satış oranlarını yakalayan DAP Yapı, Dalga Kule’de yüzde 98, Bumerang Ofis'te yüzde 92, İ Ofis'te yüzde 90, Vazo Kule Rezidans'ta ise yüzde 70 satış oranlarına ulaştı.

Kartal Maltepe'de hayata geçecek olan Royal Center, Dalga, Burgu, Tango ve Vazo Kule birbirinden ilginç tasarımlarıyla bölgenin çehresini değiştirdiklerini aktaran DAP Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz, "Kentsel dönüşüm kapsamında yıldızı parlayan bölge, özellikle sahil şeridindeki düzenlemelerin de etkisiyle yatırımcıyı kendisine çekiyor. Raylı sistemin gelmesiyle kolay ulaşım avantajını elde eden ilçe, Adalar manzarasıyla kusursuz bir lokasyon sergiliyor" dedi.

Yılmaz, İstanbul'un giriş bölgesi olması nedeniyle yakın çevresiyle birlikte giderek gelişen Kartal'da inşa edilen gayrimenkullerin değerlenerek, önümüzdeki 7-8 yıl içerisinde katlanarak artacağı öngörüsünde bulundu. Kartal'da, Ağaoğlu ile birlikte yeni bir projeye başlayacak olan DAP Yapı, içinde okul, alışveriş merkezi, hastane, rezidans, ofis ve cami gibi birçok farklı unsur yer aldığı, önünde marina bulunan, içinden hızlı tren geçen proje için gün sayıyor.

Türkiye'nin en çok katılım alan ihalesiyle, 1 milyar 335 milyon TL'ye Emlak Konut GYO'dan satın alınan arsanın 500 metrelik sahili bulunuyor. Yılmaz, "Alıcı ve yatırımcı eğer sektörü takip ediyor ve satın almayı düşündüğü projeyi üreten şirketin önceki projelerini vaktinde teslim ettiğini görüyorsa, inşaat aşamasında talip olmaktan çekinmiyor. Biz de DAP Yapı olarak bu güveni asla boşa çıkarmıyor, projelerimizi çoğu kez söz verdiğimiz tarihten önce teslim ediyoruz" dedi.

Öte yandan, müşterilerine yeni ve daha çok kazandıracak enstrümanlar sunmak üzere arayışlarını sürdürdüklerini ve yeni modeller üzerinde çalıştıklarını aktaran Yılmaz şöyle konuştu: "Gelirini maksimize etmek isteyenler için finansal alternatifler geliştiriyoruz. Dalga, Burgu, Tango ve Vazo Kulelerin işletmesini uluslararası otelcilik şirketi Rotana'ya verdik. Rezidans sahiplerine dilerlerse yerlerini kiralamak suretiyle hem ekstra kazanç hem de yatırımın 6,5 ila 10 yılda kendini amorti etmesine imkân sağlıyoruz. Projelerimiz, yüzde 30-90 oranında prim yapıyor."

  • BASINDA BİZ
  • 20.12.2013
  • HABERİ PAYLAŞ :
Dap Yapı WhatsApp Hattı