TR

BASIN BÜLTENLERİ

DAP YAPI, İZMİR’DE İLK PROJESİNE START VERİYOR

Gayrimenkul sektöründe sahip olduğu öncü ve lider konumunu İzmir’e taşımaya hazırlanan DAP Yapı, İzmir’in Bornova bölgesinde muhteşem bir proje geliştirmeye hazırlanırken, Anadolu Yakası’nın En Prestijli Projesi İstMarina’nın, ulusal ve uluslararası markaların bir arada bulunduğu, yarı açık, Adalar manzaralı AVM etabını tamamlıyor.


DAP Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz, projelere ilişkin yaptığı değerlendirmede; “Yatırımlarımıza hız kesmeden devam ediyoruz. İzmir Bornova’da mimarisi ve kalitesiyle İzmir’in güzelliğine yaraşır bir projeyi İzmir’e kazandırmakla birlikte İstMarina AVM’yi de yılın son çeyreğinde hizmete sunacağız” dedi.

Geliştirdiği projeler ile gayrimenkul sektöründe ses getiren işlere imza atan DAP Yapı, “çok özel” saydığı ve iddialı projelerle giriş yaptığı 2017 yılının ilk çeyreğinde ilk kez gerçekleştirdiği çadır günleri ile büyük bir satış başarısı yakalarken, faaliyetlerine hız kesmeden devam ediyor.

İzmir’in Bornova bölgesinde muhteşem bir proje geliştirerek, vizyonunu Ege’nin incisi tarihi kente taşımaya hazırlanan DAP Yapı, Anadolu Yakası’nın en prestijli projesi İstMarina’nın, AVM etabını tamamlıyor.

DAP Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz, yeni projeleri ve gayrimenkul sektöründe yaşanan gelişmeleri paylaşmak üzere 15 Ağustos 2017 Salı günü, Holdingin Maltepe’deki merkezinde basın mensuplarıyla bir araya geldi.

Ziya Yılmaz: “2017 yılının henüz ilk çeyreğinde büyük satış başarısını yakaladık”

Sohbet toplantısında konuşan Ziya Yılmaz, gayrimenkul sektöründe çığır açan projeler geliştirdiklerini, bu projeler ile Türkiye dışında da tanınan ve ilgi gören bir marka haline geldiklerini kaydederek, şunları söyledi:

“2017 bizim için çok özel bir yıl olacak. ‘Dünyanın En İyi Yapı Geliştirme projesi’ seçilen İstMarina’yı teslim ettiğimiz, İzmir ve Validebağ gibi çok özel projeleri satışa sunduğumuz bir yıl olarak şirket tarihimize geçen unutulmaz bir yıl yaşıyoruz. DAP Yapı olarak müşterilerimize en iyi ürünü sunmak dışında ülke ekonomisine ve proje geliştirdiğimiz bölgelere de katkı sağlamak en büyük gayemiz. Sorumluluğumuzun farkındayız ve bu sebepten dolayı her zaman söylediğimiz gibi bugünün değil geleceğin projelerini üretiyor, iddialı projelere imza atıyoruz. 2017 yılının henüz ilk çeyreğinde belki de Cumhuriyet tarihimizin en büyük satış başarısını yakaladık. DAP Yapı olarak yılın ilk yarısını planladığımız gibi kapattık. Satış rekorları kıran gayrimenkul sektörü ülkemizde istikrarın devam etmesi ve hükümetimizin ekonomide attığı adımlar ile beraber çok daha iyiye gidiyor. Son günlerde açıklanan büyüme ve istihdam rakamları doğru yolda olduğumuzun en büyük göstergesi. Türkiye, her anlamda gelişen ve büyüyen bir ülke. Ülkemizin her bölgesi farklı güzelliklere sahip… Tarih, kültür, sanat, doğal güzellikler anlamında hiçbir ülkeden geri kalır bir yanımız yok. Açıkçası potansiyelimizin daha fazla olduğunu düşünüyorum. Sadece gayrimenkulde değil tüm sektörlerde çok daha iyisini rahatlıkla başaracağımızı düşünüyorum. Gayrimenkul sektöründe ise yüzde 10’a yakın bir büyüme bekliyorum.”

“İzmir’de tek proje ile kalmayacağız”

2017 yılında çok özel projelere start verdiklerini ifade eden Ziya Yılmaz, “Ülkemizin göz bebeği olan İzmir’in Bornova bölgesinde, Atatürk Stadyumu’nun yanında mimarisi ve DAP Yapı kalitesiyle İzmir’in güzelliğine yaraşır bir projeye başlıyoruz. Ön talep toplamaya başladığımız projemizde 13 bin 500 talep aldık. İzmirlilerin ilgisinden oldukça memnunuz. İzmir projemize başta İstanbullular olmak üzere başka şehirlerden de talep var. İzmir’in yerel mimari geleneğine uyumlu bir tasarım gözettik. 30’ar katlı iki kuleden oluşan, farklı daire alternatiflerinin yer alacağı, her biri balkonlu ve 700 üniteden oluşacak projemizi Ekim ayında tüm detaylarıyla paylaşacağız. DAP Yapı olarak sahip olduğumuz vizyonu İzmir’de de yaşatmaya devam edeceğiz. İzmir’de tek bir proje ile kalmayıp, arazi geliştirmeye devam edeceğimizi de şimdiden söyleyebilirim. DAP Yapı olarak İzmir’de kalıcı olacağız” dedi.

Adalar Manzaralı AVM Tamamlanıyor

“Dünyanın En İyi Yapı Geliştirme” projesi seçilen İstMarina’nın, AVM etabını teslim etmeye hazırlandıklarını, AVM’nin yıl sonunda hayata geçeceğini aktaran Ziya Yılmaz, “İstMarina AVM özellikleri, lokasyonu ve muhteşem manzarasıyla Anadolu Yakası’nın yeni buluşma noktası olacak. Yerli ve yabancı markaların hizmet vereceği İstMarina AVM, kafe ve restoranları ile de en başta Kartal’a ve bölgeye çok şey katacak. AVM’ye markalardan talep yüksek. Şu anda yüzde 75 doluluğa ulaşmış durumdayız” diye konuştu.

İstMarina’da sadece yol ve kavşaklar için 45 milyon TL yatırım yaptıklarını belirten Yılmaz; “Projenin yol ve kavşakları için 30 milyon TL harcama yapılmıştı. Yol ve kavşaklarda 15 milyon TL ilave yatırımımız oldu. 45 milyon TL’yi bulan yol ve kavşak harcamasıyla İstMarina’nın ne denli değerli bir proje olduğunu bir kez daha görebiliyoruz. İstMarina’da 2 bin kişinin ibadet edebileceği bir cami, 30 bin metrekare alana sahip Acıbadem Hastanesi ve 10 bin metrekarelik Mektebim Koleji’nin yer alacağı okul da hizmete sunulacak” dedi.
Anadolu Yakasının Çekim ve Buluşma Noktası

İstMarina AVM, ulusal ve uluslararası markaların bir arada bulunduğu, yarı açık, deniz manzaralı alışveriş merkezinin yanı sıra, konutları, home-officeleri, Mektebim Okulları, Acıbadem Hastanesi, restoranlar ve sunduğu çeşitli hizmetlerle tüm ihtiyaçlara hitap edecek bir proje olarak göze çarpıyor.

DAP Yapı tarafından hayata geçirilen ve 165.000 m² inşaat alanı üzerine kurulan İstMarina AVM, yaklaşık 70.000 m² kiralanabilir alanda 160 mağaza ve 1.268 araç kapasiteli otoparkı ile ziyaretçilerine kapılarını açacak. Perakende sektörünün ulusal ve uluslararası öncüleri, mega yat marinası, inşaatı devam eden hızlı tren ulaşımı ile İstMarina AVM, Kartal’ı Anadolu Yakası ve İstanbul’un çekim ve buluşma noktası haline getiriyor. Kartal'ın tarihi dokusunu geleneksel tatlarla bir araya getiren İstMarina AVM, ziyaretçilerini tarihi yapıların restore edildiği restoranları ve gastronominin ünlü markalarının bulunduğu seyir katında ağırlayacak.

Ulaşım Kolaylığının Lüksü

Bostancı-Pendik sahil yolu üzerinde bulunan ve Kartal Kentsel Dönüşüm projesi dâhilinde olan İstMarina AVM, bulunduğu konum itibariyle sadece İstanbul için değil çevre iller için de bir çekim alanı oluşturuyor. İstMarina AVM’ye ulaşım E-5 Karayolu, Osmangazi Köprüsü ile kolayca sağlanıyor. Sabiha Gökçen Havaalanı’na ve Yalova-Kartal Feribot İskelesi’ne yakınlığı ile İstMarina AVM, hem yabancı turistler hem de Kocaeli ve Yalova’da oturan ziyaretçiler için de kaliteli bir sosyalleşme ve alışveriş imkânı sunuyor.

  • BASIN BÜLTENLERİ
  • BÜLTENİ PAYLAŞ :
Dap Yapı WhatsApp Hattı