NİSAN 2013

DAP YAPI MALTEPE'DE 'HİTİT' RÜZGARI ESİYOR

POSTA / 09.04.2013

Mimarideki yenilikçi fikirleriyle konutlara farklı bir konsept getiren DAP Yapı, şimdi de Hitit sanatının en önemli objelerinden olan İnandık Vazosu'nu, anıtsal mimari anlayışıyla modernize ederek Vazo Kule'de yeniden canlandırdı. Vazo Kule, Maltepe'de Fener'den başlayıp Tuzla'ya kadar devam eden Türkiye'nin en uzun sahil bandı üzerinde yer alıyor. İstanbul'un yeni cazibe merkezi Maltepe Dragos'ta yükselen proje, Kadıköy, Bağdat Caddesi, havalimanı, TEM ve E-5 bağlantı yolları, sahil yolu, marina, metro gibi kara, hava, deniz ve raylı ulaşım hatlarına olan yakınlığıyla dikkat çekiyor.

400 Birim Yer Alıyor

400 bağımsız bölümden oluşan proje, otel konseptiyle işletilecek 300 adet rezidans ve 'bedava ofis' konseptinde satışa çıkacak 100 adet home ofisten oluşuyor. 5 yıldızlı otel konforuna sahip olan Vazo Kule'de lobi, danışmanlık, kat hizmeti, 7/24 özel güvenlik, yürüyüş parkurları, fitness merkezi, Türk hamamı, açılır kapanır 4 mevsim yüzme havuzu, mini alışveriş merkezi, kafeler, restoranlar, otopark ve helikopter pisti bulunuyor.

Projedeki rezidans tipleri single (stüdyo), suit (1+1) ve grand suit (2+1) olarak adlandırılırken, büyüklüklerse 45 ile 131 metrekare arasında değişiyor.

Önü Kapanmayacak

Vazo Kule projesinin hemen yanında, İstanbul Müzeler Müdürlüğü gözetiminde İstanbul Arkeoloji Müzesi'nce sürdürülen arkeolojik kazılarda Bizans dönemine ait hamam ve kilise kalıntılarına ulaşıldı. Kazı alanı, imara uygun olmadığı için Vazo Kule'nin önü yapılaşmayla kapanmayacak.

Rotana İşletecek

Ortadoğu'nun en büyük oteller zincirlerinden olan Rotana'yla anlaşan DAP Yapı, projedeki 300 rezidansı otel konseptiyle işleterek yatırımın 8 ila 12 yılda kendini amorti etmesine imkân tanıyor. Vazo Kule Home Ofis'te sekreter ile yardımcı personel ihtiyaçları kalkacak, özel asistan, back office ve concierge hizmetleri sunulacak.

  • BASINDA BİZ
  • 09.04.2013
  • HABERİ PAYLAŞ :
Dap Yapı WhatsApp Hattı