NİSAN 2013

DAP YAPI MALTEPE'DE HİTİT RÜZGARI ESTİRİYOR

POSTA / 18.04.2013

DAP Yapı'nın, eski Hitit vazosundan yola çıkarak tasarladığı Vazo Kule, M.Ö.1600 yılından izler taşıyor. Geçmişte elit ve varlıklı kesimi gizli cenneti olarak anılan Maltepe Dragos'ta yükselen proje, Hitit medeniyetinin 3 bin yıllık essiz mirasını günümüze getiriyor.

Mimaride çığır açan fikirleri ve konut anlayışında yeniliğin öncüsü DAP Yapı, her projesinde ülkemiz için anıt değeri taşıyan, konsept formla ra sahip özgün mimarili binalar tasarlıyor. Hitit sanatının en önemli objelerinden olan İnandık Vazosu, anıtsal mimari anlayışıyla modernize edilerek Vazo Kule'de yeniden hayat buluyor. Hitit devletinin Hanhana (Çankırı'ya yakın İnandık Köyü) adlı merkezinde bulunan vazonun dış yüzündeki kabartmalı motifler binanın içinde de dekorasyon öğesi olarak yer alıyor. Geçmiş ve geleceği harmanlayarak sunan projede yaşama ayrıcalığına sahip olanlara büyülü bir dünyanın kapıları aralanıyor.

Anadolu Yakasında Otel Konseptli Proje

Vazo Kule, DAP Yapı'nın Anadolu yakasında otel konseptli olarak hayata geçireceği son proje olma özelliğini taşıyor. İstanbul'un yeni cazibe merkezi Maltepe Dragos'ta yükselen proje, Kadıköy, Bağdat Caddesi, havalimanı, TEM ve E5 bağlantı yolları, sahil yolu, marina, metro gibi kara, hava, deniz ve raylı ulaşım hatlarına olan yakınlığıyla lokasyon avantajı sunuyor. 400 adet bağımsız bölümden oluşan proje, otel konseptiyle işletilecek 300 adet rezidans ve "bedava ofis" konseptinde satışa çıkacak 100 adet home ofisten oluşuyor. 5 yıldızlı otel konforuna sahip olan projede, lobi, danışmanlık, kat hizmeti, 7/24 özel güvenlik, yürüyüş parkurları, fitness merkezi, Türk hamamı, açılır kapanır 4 mevsim yüzme havuzu, mini alışveriş merkezi, kafeler, restoranlar, otopark ve helikopter pisti bulunuyor. Rezidans tipleri single (stüdyo), suit (1+1) ve grand suit (2+1) olarak adlandırılıyor.

8-12 Yılda Kendini Amorti Eden Apart Otel

Vazo Kule'deki seçkin rezidanslar, dileyenler için a plus yaşam alanına dönüşürken dileyenler için otel işletim sisteminde kiraya verilerek ekstra kazanç fırsatı sağlanıyor. Ortadoğu'nun en büyük oteller zinciri Rotana'yla güçlerini birleştiren DAP Yapı, projedeki 300 bağımsız rezidansı otel konseptiyle işleterek yatırımın 8 ila 12 yılda kendini amor ti etmesine imkân tanıyor.

Bedava Ofis Konseptinde Home Ofisler

Vazo Kule Home Ofis'te VIP Asistan; sekreter, yardımcı personel v.b. ihtiyaçlarınızı tamamen orta dan kaldırarak 7/24 özel asistan, back office ve concierge hizmetleri sunuyor. Ofis Yönetim Sistemiyle de, işletmenizin ihtiyaç duyduğu lobi, asistan odası, toplantı odası, salon v.b. yüzlerce, binlerce metrekarelik alanı maliyetli bir yatırımla satın almak yerine katkı payı ödeyerek dilediğiniz zaman kullanabiliyorsunuz. Seçkin bir projedeki modern bir ofis te, otel konforunun hizmet ayrıcalığıyla verimli ve keyifli bir iş hayatının tam ortasında dinlenirken çalışmak, çalışırken dinlenmek mümkün.

Önü Hiç Kapanmayacak

Vazo Kule projesinin hemen yanında, İstanbul Müzeler Müdürlüğü gözetiminde İstanbul Arkeoloji Müzesi'nce sürdürülen arkeolojik kazılarda Bizans dönemine ait hamam ve kilise kalıntılarına ulaşıldı. Kazı alanı, imara uygun olmadığı için Vazo Kule'nin önü yapılaşmayla kapanmayacak ve değerini yıllarca muhafaza edecek. Projenin hemen önündeki bu alan, üniversite ve kampüs alanına çevrilecek.

Kartal'da Fiyatlar Uçuşa Geçecek

DAP Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz, Kartal'da dünya ölçeğinde bir proje üreterek ilçeyi 35 basamak yükseğe çıkaracaklarını ifade etti. Yılmaz, projeyle ilgili şunları söyledi: "Metro hattının hizmete girdiği ve kentsel dönüşümün başladığı bölgeyi sağlam ve modern binalara kavuşturuyoruz. Sahil şeridinde yer alacak bin yatlık marina, Türkiye'nin en büyük marinası olacak. Ayrıca qruise gemilerinin de yanaşabileceği bir liman yapılacağı söyleniyor. 1 milyon kişinin geçiş yapacağı kent meydanı projesi ve marina projesi ile Kartal'ın çehresi tamamen değişecek. Tüm bu projelerin hayata geçmesiyle birlikte Kartal sahil şeri dindeki fiyatlar katlanacak."

DAP Royal Center'da Teslimler Başladı

2 kuleden meydana gelen Dap Royal Center'da daire sahiplerinin yüzde 50'si anahtarlarını teslim aldı. Prens Adaları ve deniz manzarasına hakim olan projenin sosyal alanlarında kapalı yüzme havuzu, iki kapalı otopark ve fitness center, mini bir golf pisti yer alıyor. 210 rezidanstan oluşan Dap Royal Center'da 13 katlı bir de iş merkezi bulunu yor.

Uluslararası Ödüllü Dalga Kule

22'şer katlı 2 kuleden oluşan Dalga Kule'nin inşaatında geriye sayım başladı. Dairelerin yıl sonu itibarıyla sahiplerine teslimi planlanıyor. Proje, "Gayrimenkul'ün Oscarları" olarak bilinen Uluslararası Gayrimenkul Ödülleri yarışmasında Yüksek Yapılar kategorisinde ödüle layık görülmüş ve Londra'da düzenlenen törende 5441 projeyle yarışarak birincilik ödülü almıştı.

Dragos Fitness City İle Sağlıklı Bir Yaşam

Şehrin yeni spor ve sağlık merkezi Dragos Fitness City, 'kaliteli ve güler yüzlü hizmet sunma' ile 'güvenilir ortam oluşturma' anlayışıyla yola çıktı. Bireysel ya da ailece spor yapmak isteyenlere temiz, ferah ve her türlü teknik imkanın yer aldığı geniş bir mekân sunan Dragos Fitness City, sporla pek ilgisi olmayanların bile düzenli spor yapma alışkanlığı kazanacağı yeni bir hizmet modelini ortaya koyuyor. Dragos Fitness City, uzman kadrosu ve nezih mekanıyla yalnız fitness ve sporda değil, sağlık, beslenme, bakım, güzellik gibi farklı alanlarda da üstün nitelikli hizmetler sunuyor. VIP, Çocuk Bölümü, Spa, Pilates, Sauna, Türk Hamamı, Masaj Odası, Beslenme Rehberliği Dragos Fitness City'nin temel hizmetlerden birkaçı.

  • BASINDA BİZ
  • 18.04.2013
  • HABERİ PAYLAŞ :
Dap Yapı WhatsApp Hattı