OCAK 2013

DAP YAPI PROJELERİ ROTANA ZİNCİRİYLE DÜNYAYA AÇILIYOR

POSTA / 31.01.2013

Arap dünyasının önemli otel zincirlerinden Rotana, Türkiye pazarına DAP Yapı ile girdi. 12 ülke ve 26 şehirde bulunan Rotana, İstanbul'da önce Dap'ın Burgu, Dalga ve Tango Kule projelerinde yerini alacak. Daireler kullanılmadığı zaman da kiraya verilecek.

DAP Yapı'nın Burgu, Dalga ve Tango Kule projelerindeki daireler, alıcı ve yatırımcıların kullanmadığı dönemlerde dünyanın çeşitli ülkelerinden gelen misafirleri ağırlayacak. Bir süredir projelerini rezidans-otel konseptinde çözen DAP Yapı, Maltepe'de konumlanan Burgu, Dalga ve Tango Kule'nin işletmesi için Dubai merkezli, uluslararası otelcilik şirketi Rotana ile anlaştı. Afrika ve Ortadoğu bölgelerinde tanınan Rotana, 15 bin çalışanı ve 20 bin odasıyla yılda 5 milyon ziyaretçiyi ağırlıyor.

DAP Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz, şirket olarak bir süredir projelerde kurumsal işletim sistemini hayata geçirmek üzere çalışmalar yaptıklarını belirterek, "Dünyanın bir çok ülkesinde uygulanan modelleri inceledik. Hem kullanıcıya hem de yatırımcıya faydalı olabilecek formüller araştırdık. Araştırmalarımız, BAE merkezli Rotana Grubu'nun otel işletmeciliği alanında Afrika ve Ortadoğu bölgelerinin 'en iyisi' olduğunu gösterdi " dedi.

Sıra Anadolu’da

Bunun sonucunda 12 ülkede, 26 şehirde, 100'e yakın otelin işletmeciliğini yapan Rotana ile güç birliği yapmaya karar verdiklerini ve VİP DAP adlı turizm şirketini kurduklarını ifade eden Yılmaz, Bizim 'arka bahçemiz' dediğimiz, dünyanın ilgiyle izlediği Birleşik Arap Emirlikleri'nin kalkınma hamlesinde 'turizm' başı çekiyor. Sektörünün en büyüklerinden biri olan Rotana ise Türkiye'ye DAP Yapı'yla giriyor. Bu adım markamızı en geniş anlamda, farklı coğrafyalara taşımak adına da etkili bir hamle olacak " diye konuştu. Yılmaz, önümüzdeki yıllarda Rotana'yı Anadolu şehirlerine de taşımayı planladıklarını sözlerine ekledi.

Sırada Hindistan ve İran Var

Nasser Al Nowais, halen Amman, Abu Dabi, Dubai, Fujairah, Sharjah, Al Khobar, Cidde, Riyad, Bağdat, Bahreyn, Beyrut, Doha, Erbil, Hartum, Libya, Rabat ve Salalah gibi 26 noktada otelleri bulunan grubun, Türkiye ile birlikte Hindistan ve İran'da da yeni yatırımlar yapmak için anlaşmalar imzaladığını ifade etti.

Oturmadığın Dönemi Kirala

Tango, Dalga ve Burgu Kule, kullanıcılarına olduğu kadar, yatırım amaçlılar için de büyük bir fırsat sunduğunu ifade eden Yılmaz, " Yurt dışında hayli yaygın olan ancak ülkemizde henüz pek uygulanmayan "oturmadığın m dönemde kirala" modeli yatırımcılara alternatif kazanç imkanları sağlıyor. Haftalık, aylık ve yıllık kiralanabilen daireler profesyonel bir yönetimle işletilecek. Daire sahipleri dilerlerse evlerini kiralayarak gelir elde edecekler. İki kere kazanmak isteyenler, Rotana'nın işletim sistemiyle dairelerini otel olarak kiraya vermeye hemen başlayacak " dedi.

  • BASINDA BİZ
  • 31.01.2013
  • HABERİ PAYLAŞ :
Dap Yapı WhatsApp Hattı