MAYIS 2013

DAP YAPI, VAZO KULE'YE İMZA ATIYOR

POSTA / 21.05.2013

DAP Yapı'nın, eski Hitit vazosundan yola çıkarak tasarladığı Vazo Kule, Maltepe Dragos'ta yükselecek. Firma yeni projesinde 3 bin yıllık Hitit medeniyetinin önemli objelerinden olan inandık Vazosunu anıtsal mimari anlayışıyla modernize ederek Vazo Kule ile yeniden hayata geçirecek. Vazo Kule, Fener'den başlayıp Tuzla'ya kadar devam eden sahil bandı üzerinde yer alıyor ve projede yer alan rezidanslar 179 bin TL'den başlayan fiyatlarla satışa sunuluyor.

Hitit devletinin Hanhana (Çankırı'ya yakın İnandık Köyü) adlı merkezinde bulunan vazonun dış yüzündeki kabartmalı motifler binanın içinde de dekorasyon öğesi olarak yer alıyor. Projede, geçmiş ve gelecek harmanlanarak sunuluyor. Proje, Kadıköy, Bağdat Caddesi, havalimanı, Tem ve E-5 bağlantı yolları, sahil yolu, marina, metro gibi kara, hava, deniz ve raylı ulaşım hatlarına olan yakınlığıyla da lokasyon avantajı sunuyor.

400 adet bağımsız bölümden oluşan proje, otel konseptiyle işletilecek 300 adet rezidans ve ”bedava ofis” konseptinde satışa çıkacak 100 adet home ofisten oluşuyor. Projede, lobi, danışmanlık, kat hizmeti, 7/24 özel güvenlik, yürüyüş parkurları, fitness merkezi, Türk hamamı, açılır kapanır dört mevsim yüzme havuzu, mini alışveriş merkezi, kafeler, restoranlar, otopark ve helikopter pisti bulunuyor.

Rezidans tipleri single (stüdyo), suit (1+1) ve grand suit (2+1) olarak adlandırılıyor ve 45 metrekare-131 metrekarelik rezidanslar 179 bin TL-650 bin TL aralığında satışa sunuluyor. Vazo Kule'deki rezidanslar, dileyenler için A plus yaşam alanına dönüşürken, dileyenler için otel işletim sisteminde kiraya verilerek ekstra kazanç fırsatı sağlanıyor.

Ortadoğu'nun oteller zinciri Rotana'yla işbirliği yapan DAP Yapı, projede ki 300 bağımsız rezidansı otel konseptiyle işleterek yatırımın 8 ila 12 yılda kendini amorti etmesine imkan tanıyor. Vazo Kule Home Ofis'te VIP Asistan; sekreter, yardımcı personel vb. ihtiyaçlar tamamen ortadan kaldırarak 7/24 özel asistan, back office ve concierge hizmetleri sunuyor.

Ofis yönetim sistemiyle de, işletmelerin ihtiyaç duyduğu lobi, asistan odası, toplantı odası, salonları katkı payı ödeyerek istenildiği zaman kullanılıyor. 53-94 metrekare aralığındaki ofislerin fiyatı 254 bin TL-563 bin TL aralığında değişiyor.

Vazo Kule projesinin hemen yanında, İstanbul Müzeler Müdürlüğü gözetiminde İstanbul Arkeoloji Müzesi'nce sürdürülen arkeolojik kazılarda Bizans dönemine ait hamam ve kilise kalıntılarına ulaşıldı. Kazı alanı, imara uygun olmadığı için Vazo Kule'nin önü yapılaşmayla kapanmayacak. Projenin hemen önündeki bu alan, üniversite ve kampüs alanına çevrilecek.

Proje, 21 adliyeyi birleştiren Adalet Sarayı'na 2 kilometre, Sabiha Gökçen Havaalanı'na 10 kilometre, Pendik Yalova Feribot İskelesi ve bin yat kapasiteli Pendik Marintürk'e 5 kilometre mesafede bulunuyor. Projenin yan parselinde ise Yüksek İstinaf Mahkemesi yaşama geçecek. Bölgede alışveriş merkezleri, üniversite ve hastanenin yanı sıra yapımı planlanan bir fuar ve kongre merkezi de bulunuyor.

  • BASINDA BİZ
  • 21.05.2013
  • HABERİ PAYLAŞ :
Dap Yapı WhatsApp Hattı