EKİM 2013

DAP YAPI’DAN 4 YENİ PROJE

POSTA / 05.10.2013

Doğru lokasyonda farklı mimari uygulama anlayışını geliştiren DAP Yapı, 2013'ün son çeyreğinde dört yeni projeye başlamaya hazırlanıyor. İkisini, Avrupa Yakası'nda Kağıthane'de hayata geçirecek olan DAP Yapı, diğer iki projeyi ise Asya Yakası'nda Kartal-Maltepe bölgesinde konumlandırıyor. Şirket tarafından bu projeler için toplam 3 milyar TL yatırım öngörülüyor.

Doğru lokasyonda farklı mimari uygulama anlayışını kaliteli inşaat tekniğiyle birleştiren DAP Yapı'nın, eski Hitit vazosundan yola çıkarak tasarladığı Vazo Kule, M.Ö. 1600 yılından izler taşıyor. 2 adet rezidans ve 1 adet ofis bloğunun bulunduğu Vazo Kule, 399 üniteden oluşuyor. 289 rezidansın yüzde 70 oranında satışını gerçekleştiren DAP Yapı, 99 adetlik home-office bloğunda kendi finansman sistemiyle 36 ay vadeye sıfır faiz imkanı sunuyor; fiyatlar 199 bin TL'den başlıyor.

Projede, dört mevsim kullanılan açılıp kapanabilen yüzme havuzları, yürüyüş ve koşu parkurları ve çok amaçlı spor sahalarının yanı sıra sosyal tesisler bünyesinde fitness center, sauna, Türk hamamı ve masaj odaları gibi keyifle değerlendirilebilecek alanlar, açık ve kapalı otoparklar bulunuyor.

Rezidansları Rotana İşletecek

Vazo Kule, kullanıcılarına olduğu kadar, kendisine yatırım amaçlı sahip olanlar için de büyük bir fırsat sunuyor. "Oturmadığın dönemde kirala" modeliyle alternatif kazanç imkanı sağlıyor. Bir süredir projelerini rezidans-otel konseptinde çözen DAP Yapı Vazo ve Dalga Kule'deki rezidansların işletmesini, dünyaca ünlü otelcilik şirketi Rotana'ya verdi. Afrika ve Ortadoğu bölgelerinin 'en iyisi' olarak tanınan şirket, 15 bin çalışanı ve 20 bin odasıyla yılda 5 milyon ziyaretçiyi ağırlıyor.

Ofislerin Yüzde 50'sinin Ön Satışı Gerçekleşti

Projenin VIP Asistan konsepti; sekreter, yardımcı personel gibi ihtiyaçlarınızı ortadan kaldırarak, 7/24 özel asistan, back office ve concierge hizmetleri sunuyor. Gelen telefonlar, özel tanımlanan hizmet hattı numarasıyla, firmanızın adıyla açılıyor. Notlar ve posta alınıyor, günlük randevu akışı düzenleniyor, ziyaretçiler karşılanıyor, çay-kahve ikramı yapılıyor, ofis temizleniyor, sinema, restoran, uçak bileti rezervasyonu sağlanıyor.

Ofis yönetim sistemiyle, işletmenin ihtiyaç duyduğu lobi, asistan odası, toplantı odası, salon gibi yüzlerce metrekarelik alan, maliyetli bir yatırımla satın almak yerine gerektiğinde katkı payı ödenerek kullanılabiliyor. Yüzde 50 civarında satışın gerçekleştiği home office bloğunda, büyüklüğü 53-94 metrekare arasında değişen ofisler, istenildiği takdirde birleştirilerek daha büyük metrekarelerde çalışma alanları elde edilebiliyor. Bir sekreter çalıştırmanın işverene ayda 3 bin TL'ye mal olacağı hesabıyla, 8 ila 12 yıllık sürede kendisini amorti eden Vazo Kule home office'ler yatırımcıya bedavaya geliyor.

Vazo Kule, İstanbul'un yeni cazibe merkezi Maltepe Dragos'ta yükseliyor. Kadıköy, Bağdat Caddesi, havalimanı, TEM ve E-5 bağlantı yolları, sahil yolu, marina, metro gibi kara, hava, deniz ve raylı ulaşım hatlarına olan yakınlığıyla önemli bir lokasyon avantajı sunuyor. Proje, Fener'den başlayıp Tuzla'ya kadar devam eden Türkiye'nin en uzun sahil bandı üzerinde yer alıyor.

Dönüşüm Temasına Uygun Arsalarda Projeler Geliştiriyor

DAP Yapı, 2013'ün son çeyreğinde dört yeni projenin startını vermeye hazırlanıyor, ikisini, Avrupa Yakası'nda Kağıthane'de hayata geçirecek olan şirket, diğer iki proje içinse Asya Yakası'nda Kartal-Maltepe bölgesini seçti. Projelerin lokasyon anlamında mükemmel olduğunun altını çizen Ziya Yılmaz, Kağıthane'nin ofis, Kartal-Maltepe'nin ise karma konseptte konumlandıracağı bilgisini verdi. Projelerin toplam hacminin ise 3 milyar TL'yi bulması hedefleniyor.

DAP Yapı, sadece kendi tarihinin değil, inşaat sektörünün de gelmiş geçmiş en büyük hacimli projelerinden birini hayata geçirmeye hazırlanıyor. Emlak GYO çatısı altında güçlü, saygın ve benzersiz bir projeye başlıyor. Kartal'da yaklaşık 65 bin metrekarelik arsada, içinden hızlı tren geçen, okul, AVM, hastane, rezidans, ofis ve cami gibi birçok farklı unsuru barındıracak olan ve önünde marina bulunan ilk karma projenin lansmanı için gün sayılıyor.

Eski Hitit vazosundan yola çıkarak tasarlanan M.Ö. 1600 yılından izler taşıyan Vazo Kule projesinde fırsat kampanyası başladı. 36 ay vadeye sıfır faiz kolaylığı sunulan kampanyada proje, kira geliriyle kendini amorti ediyor. Toplam 399 üniteden oluşan projede yer alan 289 rezidansın yüzde 70 oranında satışını gerçekleştirildi Yüzde 50 satışın gerçekleştirildiği 99 home office'in fiyatları ise 199 bin TL'den başlıyor.

  • BASINDA BİZ
  • 05.10.2013
  • HABERİ PAYLAŞ :
Dap Yapı WhatsApp Hattı