TR

BASIN BÜLTENLERİ

DAP YAPI’DAN İLK ÜÇ AYDA 700 MİLYON TL’LİK TARİHİ SATIŞ BAŞARISI

Gayrimenkul sektörünün öncü markalarından DAP Yapı, 2017 yılının ilk üç ayında 700 milyon TL’lik satış gerçekleştirdi. Konut edinmek isteyenlere büyük bir fırsat sunan ve tarihinde ilk defa yüzde 25 indirim uygulayan DAP Yapı, çadır kampanyaları ile sektöre yeni bir soluk getirdi.

Geliştirdiği nitelikli projeler ile ulusal ve uluslararası alanda özel işlere imza atan DAP Yapı müthiş bir satış başarısı yakaladı. Validebağ Konakları’nda muhteşem bir projeyle yoğun ilgi gören DAP Yapı, hemen teslim projelerinde yüzde 25 gibi inanılmaz bir indirim uygulayarak, sektöre umut oldu, ekonomiye canlılık kazandırdı.

Özgün mimarisi, tasarımı ve lokasyon özellikleri ile dikkat çeken DAP Yapı projeleri ev sahibi olmak isteyenler ve yatırımcılar tarafından büyük ilgi gördü. Validebağ Konakları, Dalga Kule, Burgu Kule, Tango Kule, Vazo Kule, Adam Kule, Taksim Petek Residence, Teras Kule ve DAP Vadisi’nde yer alan konaklar, rezidanslar ve ofisler çok özel fiyatlardan alıcı buldu.

Satış Kampanyamız Büyük İlgi Gördü

DAP Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz, tarihi bir satış başarısı gerçekleştirdiklerini belirterek, şunları söyledi:

“Konut edinmek isteyenler için tüm imkânları seferber ettik. Önce Validebağ Konaklarını Emlak Konut GYO işbirliği ile yarı fiyatına satışa sunduk. Talebe yetişemediğimizden dolayı çadır kurduk ve müthiş bir ilgiyle karşılaştık. Çok yoğun bir talep gelince, fiyat avantajı Validebağ projesiyle sınırlı kalmasın diye diğer projelerimiz için de yeni kampanya hazırladık. 14 Nisana kadar devam eden kampanya kapsamında yüzde 25 indirim yaparak herkesin ev sahibi olmasını istedik. Hükümetimiz, proje geliştiriciler için yolu açtı. DAP Yapı olarak biz de üstümüze düşeni yaparak çok özel bir kampanya sonucunda birçok aileyi ev sahibi yaptık.”

“Projelerimizle, Beyaz Yakalı Nüfusun Maltepe’ye Kaymasına Öncülük Ettiğimizi Düşünüyoruz”

DAP Yapı olarak Anadolu Yakası’nda birbirinden iddialı projeleri hayata geçirdiklerini hatırlatan Ziya Yılmaz, şöyle devam etti:

“Projelerimiz uluslararası arenada 33 ödül kazandı. Doğru alanda geliştirdiğimiz ve uzun yıllar üstünde çalıştığımız bu projeler ile birlikte bölgenin altyapısına da yatırım yaptık. Özellikle Maltepe ve Kartal’ın tanıtımına firma olarak çok katkı sağladık ve sağlamaya devam ediyoruz. Projelerimizle, eğitimli ve gelir düzeyi yüksek beyaz yaka nüfusun Maltepe’ye kaymasında etkili olduğumuzu düşünüyoruz. Bu düşüncemizin doğruluğunu İstanbul Üniversitesi (İÜ) İktisat Fakültesi’nin yürüttüğü ve İstanbul Kalkınma Ajansı'nın desteklediği ‘Mahallem İstanbul Projesi’ araştırmasının sonuçları da ortaya koydu. Başından beri savunduğumuz gibi doğru lokasyonda, bölgenin ihtiyacına göre bir proje ürettiğinizde hiçbir zaman satış kaygısı yaşamıyorsunuz.”

Yabancı yatırımcılardan ortaklık teklifleri geliyor

DAP Yapı isminin sadece Türkiye’de değil yurtdışında da duyulduğuna dikkat çeken Ziya Yılmaz, “Yakaladığımız satış başarısı ile kriz söylentilerine en iyi cevabı veriyoruz. Gayrimenkulün süper liginde bu başarının kolay kolay elde edilemeyeceğini düşünüyorum. Başta Körfez Ülkeleri olmak üzere, Türki Cumhuriyetlerden ve Avrupa’dan müşterilerimiz oluyor. En son Çinli bir firma ortaklık teklifinde bulundu. Bölgemizde kötü olaylar yaşansa da Türkiye Cumhuriyeti tarihiyle, kültürüyle ve gücüyle çok büyük bir potansiyel barındırıyor. Genç nüfusumuz ile her anlamda çok daha güzel bir gelecek bizi bekliyor. İşte bu yüzden gayrimenkul uzun vadede en kazançlı yatırım olmaya devam edecektir“ diye konuştu.

  • BASIN BÜLTENLERİ
  • BÜLTENİ PAYLAŞ :
Dap Yapı WhatsApp Hattı