EKİM 2018

DAP YAPI'DAN İZMİR'E YENİ YATIRIM MÜJDESİ

HÜRRİYET / 14.10.2018

DAP Yapı'dan İzmir’e yeni yatırım müjdesi 61 METRE DERİNE İNDİK. DAP Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz, DAP İzmir projesinde deprem güvenliği anlamında ezber bozan bir işe imza attıklarını söyledi. "Normalde DAP İzmir için 20 metre derine inmeyi planlamıştık. Ama 61 metre, yani 21 kat kadar derine indik" diyen Yılmaz, İzmir'de bugüne kadar yapılan en dayanıklı projeyi yapmak istediklerini söyledi.

ERKEN TESLİM EDECEĞİZ.
Bir DAP klasiği olan 'erken teslim' geleneğini DAP İzmir'de de uygulayacaklarını ifade eden Yılmaz, şunları söyledi: "Kaba inşaat önümüzdeki ağustos ayında bitiyor. Projeyi vaktinden önce tamamlayarak müşterilerimize teslim etmeyi planlıyoruz. Dairelerin yüzde 78'i satıldı. Çok yakında İzmir'de yeni yatırımların müjdesini vereceğiz." 

DAP YAPI YÖNETİM KURULU BAŞKANI ZİYA YILMAZ İzmir'in en güvenli binasını inşa ediyoruz DAP İzmir projesinde deprem güvenliği anlamında ezber bozan bir işe imza attıklarını belirten Yılmaz, "İzmir'de bugüne kadar yapılan en dayanıklı projeye imza atmak istiyoruz" dedi.

BÖYLE FIRSAT BİR DAHA GELMEZ.
DAP Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz, inşaat maliyetlerinin geçen yıla göre yüzde 60'a yakın bir artış gösterdiğini belirtirken, şunları söyledi "En basitinden demirin tonu bin 600 liradan 4 bin liraların üzerine çıktı. Şu an maliyetlerdeki artışa rağmen zam yapılmadığı, Cumhuriyet tarihinin en uygun fiyatlarının olduğu bir dönemdeyiz. Böyle DAP Yapı'nın İstanbul dışında hayata geçirdiği ilk proje olan DAP İzmir'de en önemli aşama geride kaldı.

Deprem güvenliği adına son derece önemli bir işe imza attıklarım ifade eden DAP Yapı Yönetim Kurulu Başkam Ziya Yılmaz, "Biliyorsunuz herkes İstanbul depreminden bahsediyor. Ama İzmir, kuzeyinden güneyine, doğusundan batısına tamamen birinci derece deprem bölgesinde. Biz nasıl İstanbul'daki projelerimizde önce güvenlik diyorsak, İzmir'de de aynı ciddiyetle hareket ediyoruz" dedi.

61 METRE DERİNE İNDİK
Bu tarz projelerde 20 metrelik temel derinliğinin makul ve güvenilir kabul edildiğini kaydeden Yılmaz, ama İzmir'in en güvenli binasını yapmak istediklerini ve 61 metre kadar derine inmeyi başardıklarını vurguladı. "Yani bir bina ölçüsü olarak 21 kat yerin üstüne yapacağımıza, o 21 kat kadar mesafeyi yerin altına indirdik. Temeli atıyoruz, otoparkı da bu derinliğe inmemizden dolayı yerin altına çekiyoruz" diyen Yılmaz, bu sayede yer üstünde otopark olarak ayırdıkları bölgeyi peyzaj ve çocuk alanı gibi sosyal yaşam alanlarına dönüştüreceklerini bildirdi.

ERKEN TESLİM EDECEĞİZ
Yılmaz, DAP İzmir proje şantiyesindeki çalışmaların tüm hızıyla sürdüğünü kaydederek, "Kaba inşaatı Ağustos 2019'da bitireceğiz. Bu zaman zarfında bir yandan ince işçilik devam edecek. Biliyorsunuz, projedeki teslim tarihini Aralık 2020 diye açıklamıştık. Ancak teslim tarihini bir DAP geleneği olarak erkene çekiyoruz.

Daha önceki projelerimizde yaptığımız gibi DAP İzmir'i de erken teslim etmeyi planlıyoruz" diye konuştu. DAP İzmir'in yüzde 78'inin satıldığını dile getiren Yılmaz, İzmir'e ilgilerinin artarak devam ettiğini söyledi. Yeni yatırım müjdeleri vereceklerini vurgulayan Yılmaz, şöyle dedi:

İZMİR'İN POTANSİYELİ
"TÜİK rakamlarına göre son 10 yılda İzmir'e net göç 193 bin. Ve bu 193 bin kişinin özelliği alım gücü yüksek kitleyi temsil etmesi. İzmir'in potansiyeli yüksek. Geçtiğimiz aylarda Knight Frank tarafından yayınlanan araştırmaya göre İzmir, 2017'de dünyada konut fiyatlarının en fazla arttığı ikinci şehir oldu. Bu da İzmir'in, Anadolu'nun potansiyelini gösteren çok önemli bir veri. Bu tablo net bir şekilde şöyle diyor: Bugün gayrimenkul hala en güçlü yatırım aracı olma özelliğini koruyor. Yeter ki doğru lokasyon, doğru şirket ve doğru fiyat bir araya gelsin." Bu fırsat da uzun sürmez. Bu maliyet artışlarının yeni yapı projelere yansıtılması kaçınılmaz olacak. Yani özetle, yeni başlayacak orta halli projelerde bile 10 ila 15 bin liralık metrekare fiyatlarına alışmaya başlayacağız."

  • BASINDA BİZ
  • 14.10.2018
  • HABERİ PAYLAŞ :
Dap Yapı WhatsApp Hattı