NİSAN 2013

DAP YAPI'DAN KARTAL'A 2 MİLYAR LİRAYA YAT LİMANI

POSTA / 18.04.2013

Anadolu yakasının merkezi olarak gösterilen Kartal'ın, üç yıl içinde yat limanı da olacak. Çimento Fabrikası arazisini alan DAP Yapı, projenin sadece inşaat aşamasında bile 2 bin kişiyi çalıştıracak.

İstanbul Anadolu Yakası'nın en değerli arazisi olarak bilinen Kartal'daki Yunus Çimento Fabrikası'nın arazi sini Emlak GYO'dan alan DAP Yapı, yaklaşık 2 milyar liralık projenin detaylarını gazetemize açıkladı. Araziye yapılacak konutların yanı sıra, projenin içinde alışveriş merkezleri, özel hastane, özel okullar, rezidans, ofisler ve cami yer alacağını söyleyen DAP Yapı Yönelim Kurulu Başkam Ziya Yılmaz, "Projemizi yat limanı ile taçlandıracağız. Yat limanı ve bu proje bölgenin çehresini değiştirecek" dedi.

Proje aşamasında yaklaşık 2 bin kişinin istihdam edileceğini belirten Yılmaz, "Araziyi, proje ortağımız Eltes Yapı ile birlikte hasılat paylaşımı modeliyle 1 milyar 335 mil yon liraya aldık. Anadolu yakasının en güzel arazisinde dünyanın en iyi konseptini ve onlarca yıl ülkemizi ulusal arenada temsil edebilecek eserler inşa edeceğiz. Bu proje, İstanbul'un denize sıfır, bu ölçekte tek gayrimenkul projesi olma özelliği taşımaktadır" diye konuştu.

Projenin yapımına bu yıl başlanacağını söyleyen Yılmaz, "İnşaat başladıktan sonra 30 ay içinde projeyi tamamlamayı planlıyoruz. Sadece inşaat aşamasında en az 2 bin kişi çalışacak. Proje için 35 metre genişliğinde yol açılacak. Anadolu Yakasının en iyi projesi için kredi kullanmayacağız. Tamamını öz kaynaklarımızla yapacağız" dedi.

Emlak piyasasındaki gelişmelere de değinen Yılmaz, imkanı olan herkesin bu dönemde evini almasını tavsiye ederek, "İstanbul'da iki sene sonra yüzde 1 KDV'si olan konul kalmayacak. Şu anda imkanı olanlar varsa ev almak için iyi bir zaman olduğunu düşünü yorum. Faizlerin aşağıda olması da konul alma kararını destekliyor" açıklamasını yaptı. Yabancıya konut satışının önemini de anlatan DAP Yapı Yönelim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz, "İç dengelerle emlak piyasa sının gelişmesi zor. Yabancıya mülk satışından iyi para gelir. Yılda 10-15 milyar doları yabancıya konut satışından yurda sokarız" dedi.

  • BASINDA BİZ
  • 18.04.2013
  • HABERİ PAYLAŞ :
Dap Yapı WhatsApp Hattı