MART 2013

DAP YAPI'DAN MALTEPE'YE YENİ PROJE: VAZO KULE ESKİ

POSTA / 30.03.2013

Ortadoğu’nun en büyük oteller zinciri Abu Dabi merkezli Rotana'yla güçlerini birleştiren DAP Yapı, Maltepe'de kendi arazisi üzerinde 300 bağımsız rezidansın otel konseptiyle işletileceği Vazo Kule adında yeni bir projesi satışa çıkardı.

Metrekare satış fiyatları 3 bin 970 TL ile 6 bin TL arasında değişen projenin 30 ayda tamamlanması planlanıyor. Rezidanslar, isteyenler için otel işletim sisteminde kiraya verilerek ekstra kazanç fırsatı sunacak. DAP Yapı, bu projeyle yatırımcısına daha fazla gelir sağlayarak yatırımın 8 ila 12 yılda kendini amorti etmesine imkân tanıyor.

Maltepe sahilinde yapılacak olan ve 1 milyon 200 bin metrekare toplam büyüklüğe sahip Maltepe Dolgu Alanı Düzenleme Projesi (Maltepe Rekreasyon Alanı), Vazo Küle'nin yatırım değerini artırıyor. Ayrıca Vazo Kule projesinin hemen yanında, İstanbul Müzeler Müdürlüğü gözetiminde İstanbul Arkeoloji Müzesi'nde sürdürülen arkeolojik kazılarda Bizans dönemine ait hamam ve kilise kalıntılarına ulaşıldı. Kazı alanı, imara uygun olmadığı için Vazo Kule'nin önü yapılaşmayla kapanmayacak ve değerini yıllarca muhafaza edecek. Projenin hemen önündeki bu alan, üniversite ve kampüs alanına çevrilecek.

2 Yeni Proje Sırada

DAP Yapı, bu yıl içinde iki yeni projeyi daha satışa çıkarmaya hazırlanıyor. Projelerden biri 150 ünitelik bir ofis projesi. Z Ofis'in arka tarafında yükselecek olan projenin arazi geliştirme çalışmaları devam ediyor. Diğer yeni proje ise Vazo Kule'nin yanında 30 katlı tek kuleden oluşacak ve mimari özellikleriyle dikkat çekecek bir proje.

Bedava ofis konseptinde satışa çıkacak 100 adet home ofisin de bulunduğu Vazo Kule, eski Hitit vazosundan yola çıkarak tasarlandı. Projede lobi, danışmanlık, kat hizmeti, 7/24 özel güvenlik, yürüyüş parkurları, fitness merkezi, Türk hamamı, açılır kapanır 4 mevsim yüzme havuzu, mini alışveriş merkezi, kafeler, restoranlar, otopark ve helikopter pisti yer alıyor.

  • BASINDA BİZ
  • 30.03.2013
  • HABERİ PAYLAŞ :
Dap Yapı WhatsApp Hattı