OCAK 2013

DAP YAPI’NIN KULELERİNİ ROTANA İŞLETECEK

POSTA / 31.01.2013

DAP Yapı, Burgu, Dalga ve Tango Kule projelerinin otel olarak işletilmesi için Rotana ile anlaşma sağladı. Oturmadığın dönemde kirala modelinin uygulandığı projeler 8 yılda kendini amorti edecek.

İnşa ettiği kulelerle adından sıkça söz ettiren DAP Yapı, Maltepe'de hayata geçirdiği Burgu, Dalga ve Tango Kule'nin işletmesi için Afrika ve Ortadoğu'nun en büyük otel zincirlerinden biri olan Rotana ile anlaşma imzaladı.

Satışa çıktığında yüksek oranda satış başarısı gösteren konutları için yatırımcılarına otel gibi kiralama hizmeti de verecek olan DAP Yapı'nın Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz, "Dünyanın birçok ülkesindeki modelleri inceledik. Hem kullanıcıya hem de yatırımcıya faydalı olabilecek formülleri araştırdık. Sonuçta Abu Dabi merkezli Rotana grubunun otel işletmeciliği alanında Afrika ve Ortadoğu bölgelerinin en iyisi olduğunu öğrendik " dedi.

Rotana'nın 12 ülkede işletmesini yaptığı otellerde yılda 5 milyon kişiyi ağırladığını belirten Ziya Yılmaz, "Rotana İsrail'in nüfusu kadar misafir ağırlıyor. Yatırımcılarımız bu anlaşmadan kârlı çıkacaklar " diye konuştu. Rotana ile birkaç projelik anlaşma yapmadıklarını ve bunu uzun süreli planladıklarını dile getiren Yılmaz, yeni planlar çerçevesinde Türkiye'nin 81 ilinde bu yatırımları hayata geçirmek istediklerini vurguladı.

8 Yılda Amorti Edecek

Ziya Yılmaz, oturmadığın dönemde kiralama modeli ile yatırımcıların dairelerini 8 ile 12 yıl arasında amorti edeceğini belirterek, şu bilgileri verdi: “Daire sahipleri dilerlerse kendi yerlerini kiralayarak ekstra gelir elde edecekler. Bir havuz oluşturacağız ve her daire şerefiyesine göre bu havuzdan gelir alacak. Normalde 1000 liraya kiraya verilebilen daireler bu sistem sayesinde çok daha fazla getiri sağlayacak. Konutlar kendini 20 yılda amorti ederken, bu dairelerde bu süre 8 yıla kadar inebilecek."

Aklımıza İlk Önce Türkiye Geldi

1980'li yıllarda Türkiye'ye geldiğini ve o dönemde birkaç turist haricinde burada hiçbir şey olmadığını söyleyen Rotana'nın sahibi Nasser Al Nowais, şimdi ise tablonun tamamen değiştiğini söyledi. Türkiye'nin bu haliyle büyük gurur duyduğunu aktaran Nowais, "Avrupa'dan daha iyi ekonomisiyle, tarım, sanayi ve kumsallarıyla bambaşka bir ülke konumuna geldi. Söz veriyorum, burada çok güzel hizmetler vereceğiz " dedi. Rotana'nın Abu Dabi'de kurulduğunu ve bölgede hızla büyüdüğünü anlatan Nowais, 2 yıl önce Arap ülkelerinin dışına çıkmaya karar verdiklerini vurgulayarak, " Türkiye ilk aklımıza gelen ülke oldu. Böyle bir ülkeye girmek bizi uluslararası kuruluş düzeyine çıkarır. İran ve Hindistan'da da işletmelere başlıyoruz " diye konuştu.

Yatırımcısına Kazandırdı

DAP Yapı’nın Burgu, Tango ve Dalga Kule projeleri, Fenerbahçe'den başlayıp Tuzla'ya kadar devam eden Türkiye'nin en uzun sahil bantlarından birinin üzerinde yer alıyor. Tango, Dalga ve Burgu Kule, bu yönüyle bölgenin nitelikli konaklama ihtiyacına bire bir yanıt vermeyi hedefliyor.

Geçtiğimiz yıl satışa çıkan projeler, lansman sürecinde büyük satış başarısı yakaladı. Satış rakamları, başlangıç rakamları

  • BASINDA BİZ
  • 31.01.2013
  • HABERİ PAYLAŞ :
Dap Yapı WhatsApp Hattı