OCAK 2013

DAP YAPI'YA ARAP PARTNER

POSTA / 31.01.2013

DAP Yapı, 'oturmadığın dönemde kirala modeli' için Ortadoğu'nun en büyük şirketi Rotana ile anlaştı. Bu sistem sayesinde yatırımcılar kârlı çıkacak.

DAP Yapı'nın Maltepe'de hayata geçirdiği Burgu, Dalga ve Tango Kule'nin işletmesi Afrika ve Ortadoğu bölgelerinin en büyük firmalarından biri olan Rotana'ya verildi. DAP Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz, projelerin bir süredir rezidans-otel konseptinde kurumsal işletim sistemini hayata geçirmek için çalışmalar yaptıklarını söyledi. Yılmaz, " Dünyanın birçok ülkesinde uygulanan modelleri inceledik. Hem kullanıcıya hem de yatırımcıya faydalı olabilecek formüller araştırdık. Araştırmalarımız Dubai merkezli Rotana grubunun 'otel işletmeciliği' alanında Afrika ve Ortadoğu bölgelerinin en iyisi olduğunu gösterdi" dedi. Rotana'nın 12 ülkede 5 milyon misafir ağırladığını belirten Yılmaz, "Projelerimizden daire satın alanların kira gelirleri bin TL iken, bu sistem sayesinde 2 bin 200 TL'ye çıkacak. Hedefimiz bu sistemi 81 ile yaymak " diye konuştu.

Avrupa’yı Geçti

Rotana'nın sahibi Ekselans Nasser Al Nowais 1980'li yıllarda Türkiye'ye geldiğini ve o dönemde birkaç turist haricinde ülkede hiçbir şey olmadığını söyledi. Al Nowais, "30 yıl sonra geldiğimde bu ülkeyle gurur duydum. Avrupa'dan daha iyi ekonomisiyle, tarım, sanayi ve kumsallarıyla bambaşka bir ülke konumuna geldi. Söz veriyorum, burada çok güzel hizmetler vereceğiz " dedi. 2 yıl önce Arap ülkelerinin dışına çıkmaya karar verdiklerini belirten Nowais, " Türkiye ilk aklımıza gelen ülke oldu " diye konuştu.

8 Yılda Amorti

Ziya Yılmaz, yatırımcıların dairelerini bu sistem sayesinde 8 ila 12 yılda amorti edeceğini söyledi.

  • BASINDA BİZ
  • 31.01.2013
  • HABERİ PAYLAŞ :
Dap Yapı WhatsApp Hattı