EKİM 2015

DAP'IN 600 MİLYONLUK OTELLERİNİ ROTANA İŞLETECEK

AKŞAM / 01.10.2015 DAP'ın 600 Milyonluk Otellerini Rotana İşletecek?

Ortadoğu, Afrika, Güney Asya, Doğu Avrupa’da otelleri bulunan oteller zinciri Rotana, DAP Yapı ile anlaştı. DAP’ın 600 milyon lira yatırımla yapılan 4 otelini Rotana işletecek.

Uluslararası otel zincirleri Rotana, İstanbul’da DAP Yapı'yla anlaştı. Ortadoğu, Afrika, Güney Asya, Doğu Avrupa’da hızla büyüyen Rotana, İstanbul Maltepe’de DAP yapının inşa ettiği otelleri işletmeye başladı.

Toplam 13 Bin 679 Odaya Ulaştı
Bu otellerle beraber 319 odayı daha portföyüne ekleyen Rotana, dünyadaki toplam oda sayısını 13 bin 679’a yükseltti. DAP Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz, Rotana ile Burgu, Tango, Vazo ve Dalga Kulelerinin olmak üzere toplamda dört otel için anlaşma yaptıklarını ifade etti.

600 Milyon Lira Yatırım
Yılmaz, dört otel için toplamda 600 milyon lira yatırım yaptıklarının ifade etti. Açılan iki otelin isimleri "Burgu Arjaan by Rotana" ve "Tango Arjaan by Rotana" olarak belirlenirken, DAP Yapı’nın "Vazo" ve "Dalga" Kule isimli binaları da Rotana tarafından otel olarak işletilecek.

Yeni Projeler Müjdesi
Rotana Başkanı ve CEO’su Omer Z. Kaddouri, "Uzmanlığımızı, yılların verdiği hizmet tecrübemizi, iş ve tatil için gelen konuklarımıza sunmayı dört gözle bekliyoruz. Global genişlememiz ve devam eden büyümemiz için bir dönüm noktası olan Türkiye’deki ilk iki otelimizi açmaktan gurur duyuyoruz" diye konuştu.
 
  • BASINDA BİZ
  • 01.10.2015
  • HABERİ PAYLAŞ :
Dap Yapı WhatsApp Hattı