TR
KASIM 2014

DAP’TAN KARTALA “BONUS” YATIRIM

POSTA / 28.11.2014 DAP Holding, Kartal’daki İstMarina projesinde 1463 bağımsız bölümün 1036 tanesinin satışını gerçekleştirdi. Şirket, 700 milyon TL değerinde 3 yeni proje için de kolları sıvadı.

Bölge İçin Önemli
DAP Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz, gayrimenkul sektörü ve DAP Holding'in çalışmalarına ilişkin açıklamalarda bulundu. Ziya Yılmaz, Maltepe ve Kartal'ın yenilenen siluetinde, DAP Yapı'nın hayata geçirdiği projelerin önemli rol oynadığına vurgu yaptı. Yılmaz, Dragos Royal Towers, DAP Royal Center, Dalga Kule, Burgu Kule, Tango Kule ve Vazo Kule'nin ardından İstMarina'nın Kartal'ın merkezini oluşturacağını dile getirdi.

Hedef 2 Milyarlık Ciro
Şirketin İstMarina projesinde satışlar devam ederken, 1463 bağımsız bölümden 1036 tanesinin satışı tamamlandı. Projeden toplam 2 milyar TL'lik ciro bekleniyor. Vadedilen işler dışında bölgeye değer katacak projeler de ürettiklerinin altını çizen Yılmaz, "İstMarina'ya 2 adet, 30 milyon TL değerinde köprü yapıyoruz. Tren yolu ve sahil yolu üzerinden geçen köprülerin toplam uzunluğu 380 metre olup E-5 ve E-6'yı sahil yoluna bağlayacak" diye konuştu.

DAP'tan 3 Yeni Proje
2015 yılanda da yoğun bir şekilde çalışmaya devam edeceklerini belirten DAP'ın patronu Yılmaz, "2015'te yaklaşık 700 milyon TL'lik yatırım yapacağız. 3 yeni projeyi lanse edeceğiz. Yeni projelerimizi Dragos, Kartal ve Taksim bölgelerinde hayata geçireceğiz" dedi.

5 Yeni Helikopter Pisti
Ziya Yılmaz, "Avrupa Yakasında DAP Vadisi projemize, Anadolu Yakasında ise İstMarina, Dalga, Vazo, Tango ve Burgu Kulelere toplam 5 adet helikopter pisti yapıyoruz. Projelerimizin inşaatı tamamlandığında hayata geçecek olan pistler, trafik engelini aşmak isteyenler için önemli bir alternatif oluşturacak. 2.5 milyon dolara mal olan pistlerimizin sayısını 4 yıl içinde 10 adete çıkaracağız, İstanbul'da en çok helikopter pisti yapan inşaat şirketi olacağız." dedi. DAP'ın patronu Ziya Yılmaz, 2014 yılı içinde şunları söyledi: "2014'e neredeyse stoksuz girmiştik. İstMarina ve DAP Vadisi projelerimizle lansmana çıktık. Bizim açımızdan son derece verimli bir yıl oldu. Oluşturduğumuz yaşam alanlarını, uluslararası platformda yarıştırıp tescillendiriyoruz."

En Çok Ödül DAP'a
Araştırmalarına göre, European Property Awards tarafından Londra'da düzenlenen ödül töreninde şu ana kadar hiçbir şirketin alamadığı kadar çok sayıda ödüle layık görüldüklerine değinen Yılmaz, "8 farklı projemizle 15 ödülün sahibi olduk. Adam Kule, İstMarina, DAP Vadisi, Bumerang Ofis, DAP Royal Centre, Vazo Kule, Burgu Kule ve Tango Kule projelerimiz çeşitli kategorilerde ödül kazandık. Geçen yıl da aym yarışmadan 9 ödül getirmiştik. Bir anlamda, kendi rekorumuzu yenilemiş olduk" diye konuştu.

Yol Haritası Şart
Mütekabiliyet yasası ve kentsel dönüşüm anlamında görüşlerini de paylaşan Yılmaz, şunları söyledi: "Yabancıya gayrimenkul satışına pozitif bakıyoruz. Konunun politika haline getirilmesi gerekiyor. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Turizm Bakanlığı, Emlak Konut, TOKİ gibi büyük kurumlarla bizim gibi büyük geliştiriciler toplanıp yol haritası oluşturmalı. 30- 40 ülke belirleyip, bu ülkelerde kampanyalar yaparak Türkiye'yi tanıtırsak hem turizmi, hem yabancıya gayrimenkul satışını patlatırız." Parseller Birleşmeli Kentsel dönüşümde tek tek parsellerin dönüştürülmesini doğru bulmadığını da ifade eden Yılmaz, "Parseller birleştirilip, parkı, yeşil alanı, sağlık ocağı, kreşi düzenli bir şekilde hayata geçirilmeli. Müstakil bina yıkılıyor, yerine yine aynısı yapılıyor. Şu anda yıkılan binalar 20 sene sonrasının kentsel dönüşümünde yıkılacak olan binalar. Belediyeler parselleri bütünleştirip destek olmalı" dedi.

Kartal’a 30 Milyonluk Altyapı
Kartal-Maltepe hattında yer alan projelerin bulunduğu bölgenin alt yapısını üstlendiklerini ifade eden Ziya Yılmaz, "Bölgede 6.5 km uzunluğunda asfalt yol yaparak, aydınlatması, tabela ve çizgi çalışmaları dahil teslim edeceğiz. Bu kapsamda; 8,5 metre genişliğinde, dere ıslahı, Sahilyolu altından geçen altgeçit imalatı, kanalizasyon ve drenaj, yağmur suyu tanılamaları, yaklaşık 13 bin metrelik elektrik hattı kablosunun döşenmesi, telekom borusu ve doğalgaz hattının döşenmesi ile birlikte projelerimizi tamamlayacağız" dedi.
 
  • BASINDA BİZ
  • 28.11.2014
  • HABERİ PAYLAŞ :
Dap Yapı WhatsApp Hattı