OCAK 2013

DAP'TAN KONUT ALANLAR OTEL GİBİ KİRA KAZANACAK

POSTA / 31.01.2013

Bir süredir projelerini rezidans-otel konseptinde çözen DAP Yapı, Maltepe'de konumlanan Burgu, Dalga ve Tango Kule'nin işletmesi için dünyaca ünlü otelcilik şirketi Rotana ile anlaştı. Bu daireler, alıcı ve yatırımcıların kullanmadığı dönemlerde dünyanın çeşitli ülkelerinden gelen misafirleri ağırlayacak; proje sahiplerinin kazancı katlanacak. Konuyla ilgili düzenlenen basın toplantısında konuşan DAP Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz, Rotana'nın bugün itibarıyla operasyonel portföyünün 100 u geçtiğini ve 15 bin çalışanı ve 20 bin odasıyla yılda 5 milyon ziyaretçiyi ağırladığını aktararak "Şirket Orta Doğu ve Kuzey Afrika'da oldukça etkin. Burada apart-hotel şeklinde bir hizmet verilecek. Biz daireleri rezidans şeklinde yapmıştık. Buradan daire alan yatırımcılarla görüşülecek ve kabul edenlerin daireleri portföye dahil edilecek. Normal şartlarda 1000 liralık bir kira geliri elde edebilecek yatırımcı buradan en az 2000-2500 liralık bir gelir elde edecek. Yatırımcı istediği zaman istediği süreyle rezidansı kiraya verebilir.

Rotana'nın işletmesini üstlendiği apart-hoteller, uzun süre kalmak isteyenler ve aileler için her bölgenin en güzel binalarında ayrıcalıklı şehir yaşamı sunarlar. Bir konuk apart-hotel'e geldiği ilk dakikadan, gidene kadar kendini evinde hisseder. Mobilyalı ve 24 saat oda servisli daireler, isteğe bağlı olarak genişleyebilir " diye konuştu. Yılmaz, bu anlayışı başka lokasyonlara ve Anadolu'nun çeşitli illerine de götürmek istediklerini bildirdi, Rotana'nın sahibi Nasser Al Nowais te yaptığı konuşmada DAP Yapı ile Türkiye pazarına girmekten mutluluk duyduklarını dile getirerek, " Türkiye hızla büyüyen bir ülke ve bizde bu pazarda DAP Yapı ile büyüyeceğiz. Bu işbirliği İstanbul'a daha çok Arap turistin gelmesini sağlayacak " dedi.

Haftalık, Aylık ve Yıllık Kiralama Yapılabilecek

Tango, Dalga ve Burgu Kule'ye yatırım yapanlar, “Oturmadığın dönemde kirala'' sistemiyle mülklerini haftalık, aylık ve yıllık olarak kiraya verebilecek. Rezidansını bu sistemle kiralayanlar, Rotana'ya otel olarak kiraya verdiğinde de iki defa kazanmış olacak. DAP Yapı yetkilileri, projelerin satış rakamlarına göre yüzde 35-65 prim yaptığını ifade ediyor.

  • BASINDA BİZ
  • 31.01.2013
  • HABERİ PAYLAŞ :
Dap Yapı WhatsApp Hattı