TR
ŞUBAT 2015

DENİZE TUTKUNUM, TAVLADA İDDİALIYIM

MİLLİYET / 28.02.2015 Bu hafta köşemizde DAP Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz'ı ağırladık. Yılmaz, bir gününü anlattı, hobilerinden bahsetti. Deniz tutkunu Yılmaz, tavlada da iddialı...

Nasıl bir evde yaşıyor?
Beykoz Konakları'nda ormana bakan müstakil bir evde yaşıyoruz. 3 kızım var. Dost ve arkadaş ziyaretlerini severiz. Kalabalık sofralara oturmak, özel günlerde bir araya gelmek günlük yaşamımızın doğal akışında yer alıyor. Bahçede vakit geçiririz. Evde de işe konsantre olabileceğim özel bir çalışma odam var.

Bir günü nasıl geçiyor?
DAP Holding - Ziya YılmazÇok erken uyanırım. Arabada yol boyu gazete okurum, çünkü gün içinde bir daha fırsatım olmuyor. Merkez binamız Maltepe'de. Eğer oraya gitmemişsem, şantiyelere uğrarım. Son zamanlarda Kartal'daki İstMarina'ya. sıkça gidiyorum. Projemizin ilerleyişini görmek beni heyecanlandırıyor. Öğle yemekleri genellikle iş yemeği şeklinde gelişiyor. Akşam yemeklerindeyse evimde, ailemle birlikte olmaya özen gösteririm. Fırsat buldukça yürürüm. Bu yürüyüşlerde kendimle baş başa kalıyorum. Yeni projeler geliştirmemi de sağlıyor.

İş dışındaki hobileri?
Denize tutkunum diyebilirim. Zaman bulduğum her an denize açılırım, balık tutarım. Bir de tavla konusunda iddialıyım. Ancak Ali Ağaoğlu ile yaptığımız maçlarda şansım yaver gitmiyor. Ali Bey şanslı bir insan. Çocukken pilot olmak istiyordum. Birkaç kez yamaç paraşütüyle atlayarak bu hevesimi gidermeye çalıştım.

Sinema, müzik, kitap?
Karadenizli olduğum için kemençeyi severim. Fırsat buldukça sinemaya gideriz. Tarihe ve başarı öykülerine meraklıyım. Bu konularda yazılmış kitapları okurum. Özellikle tekne yolculuklarında okumaktan keyif alırım.

İstanbul'da sevdiği semtler?
Tarihi dokusunu kaybetmemiş yerlerde olmayı severim. İstanbul'un tarihi yarımadasında ve denize yakın semtlerinde dolaşmayı tercih ederim. Kadıköy'den başlayıp Maltepe-Kartal'a kadar uzanan sahili, bunun dışında Etiler ve Ortaköy'ü beğeniyorum.

Sevdiği tatil mekanları?
Sokakları tarih kokan Roma ve Paris'i beğeniyorum. Barselona'da Mimar Gaudi'nin şaheseri Sagrada Familia'dan çok etkilendim. Mesleğimle örtüştüğü için Dubai'deki gökdelenleri seyretmek de keyif veriyor. Gittiğim yerlerde yapıları, inşaatçı gözüyle incelerim. Yurt içindeyse genelde Göcek'i tercih ediyoruz.
 
  • BASINDA BİZ
  • 28.02.2015
  • HABERİ PAYLAŞ :
Dap Yapı WhatsApp Hattı