OCAK 2013

DUBAİLİ YATIRIMCI TEKRAR TÜRKİYE'DE

POSTA / 31.01.2013

Dubaili otel işletme şirketi Rotana, DAP Yapı'nın rezidans-otel konseptinde inşa ettiği Burgu, Dalga ve Tango Kule'nin işletmesini yapacak.

Bir süredir projelerini rezidans-otel konseptinde çözen DAP Yapı, Maltepe'de konumlanan Burgu, Dalga ve Tango Kule'nin işletmesi için dünyaca ünlü otelcilik şirketi Rotana ile anlaştı. Afrika ve Ortadoğu bölgelerin de faaliyet gösteren şirket, 15 bin çalışanı ve 20 bin odasıyla yılda 5 milyon ziyaretçiyi ağırlıyor. Bugün operasyonel portföyü 1OO'e yaklaşan Rotana'nın otelleri Amman, Abu Dabi, Dubai, Fujairah, Sharjah, Al Khobar, Cidde, Riyad, Bağdat, Bahreyn, Beyrut, Doha, Erbil, Hartum, Libya, Rabat ve Salalah gibi 26 noktaya yayılmış durumda.

Aklımıza İlk Siz Geldiniz

Türkiye'ye ilk olarak 1980'lerde geldiklerini belirten, Rotana'nın sahibi Ekselans Nasser Al Nowais, "İlk otelimiz Tekirova'daydı. O dönemlerde Turgut Özal başbakandı. Türkiye'ye bir avuç turist gelirdi. Şimdi size baktıkça gurur duyuyoruz. Geldiğiniz seviye 100 derece değişmiş. Ekonominiz Avrupa'dan iyi görünüyor " dedi. 2 sene önce Arap ülkelerinin dışına çıkma karan aldıklarını aktaran Nowais, şöyle devam etti: "Aklımıza ilk gelen sizin ülkeniz oldu. Türkiye'nin dışında İran ve Hindistan'da da otel işleteceğiz. Artık sizin de desteğinizle dünya çapında bir kuruluş olacağız." dedi.

Rotana İle Yurtdışına Açılabiliriz

Bir süredir projelerinde kurumsal işletim sistemini hayata geçirmeyi planladıklarını anlatan DAP Yapı'nın sahibi Ziya Yılmaz, "Dünyanın bir çok ülkesinde uygulanan modelleri inceledik. Araştırmalarımız, Dubai merkezli ROTANA grubunun 'otel işletmeciliği' alanında Afrika ve Ortadoğu bölgelerinin 'en iyisi' olduğunu gösterdi " dedi. Bundan sonraki projelerinde de Rotana ile çalışmaya devam edebileceklerini belirten Yılmaz, " Nasser Al Nowais ile görüşmelerinde sadece ben sizi için Türkiye'de 100 otel yapabilirim dedim. Rotana ile yurtdışına da açılabiliriz." yorumunda bulundu.

  • BASINDA BİZ
  • 31.01.2013
  • HABERİ PAYLAŞ :
Dap Yapı WhatsApp Hattı