TR
MAYIS 2014

DÜNYANIN EN İYİSİNİ KARTAL'DA İNŞA EDİYOR

MİLLİYET / 30.05.2014 DAP Yapı'nın Kartal'da hayata geçireceği İstanbul Marina projesi marinası, hızlı treni, helikopter pisti ve çarşısıyla Türkiye'yi uluslararası arenada temsil edecek.

DAP Yapı, TOKİ iştiraki Emlak Konut GYO iş birliği ile Anadolu yakasının en hızlı gelişen ve yıldızı parlayan bölgesi Kartal sahilinde dünya çapında ses getirecek bir projeye imza atıyor.

Dünyanın sayılı projelerinden biri olacak İstanbul Marina'da, 5 adet rezidans konut ve ofis bloğu ile ticari alanlar bulunuyor. Önünde mega yat marina alanı bulunan, içinden hızlı tren geçen İstanbul Marina'da, 258 adet bağımsız birimden oluşan yarısı açık yansı kapalı alışveriş merkezi, otel, özel okul, özel hastane, restoranlar, park ve dini tesis alanları yer alıyor.

İstanbul'un en güzel arazisinde inşa edilecek İstanbul Marina'nın Türkiye'yi uluslararası arenada temsil edecek bir eser olacağını söyleyen DAP Yapı Yönetim Kurulu Başkam Ziya Yılmaz, son dönemde en seçkin projelerini Kartal-Maltepe bölgesinde ürettiklerini belirterek, İstanbul ve Türkiye için dünya ölçeğinde eşi benzeri görülmemiş bir projeye daha imza atmaya hazırlandıklarını belirtti.

DAP Yapı olarak ilk kez proje ortaklığı gerçekleştirdiklerini belirten Ziya Yılmaz, İstanbul Marina için 2012 yılının Aralık ayında yapılan ilk ihaleden bugüne uzun bir hazırlık süreci geçirdiklerini anlattı. Kartal arazisinde yükselecek projenin tasarımı için yurt içi ve yurtdışında İngiltere'den mimarlık ofisleriyle gece gündüz çalıştıklarını belirten Ziya Yılmaz, "Projenin kentimize gelen her turistin görmek isteyeceği, insanların saatlerce durup seyredebileceği, bir eser olsun istiyoruz" dedi.

1+1 Evlere 20 m2 Teras Yapacak
İstanbul Marina'da, 1+0'dan 5+1'e 1463 konut bulunacak. 34 metrekarelik en küçük rezidanstan 720 metrekarelik 5+1'e uzanan farklı seçeneklerin yer aldığı projede metrekare satış fiyatı 4 bin 900 TL'den başlıyor. Tüm rezidansların adalar manzarasına sahip büyük terasları bulunuyor. 1+1 dairelere bile 20 metrekare teras alanı ayrılırken, ev sahipleri teraslarından denizin ve eşsiz İstanbul manzarasının tadını çıkaracak.

Deniz Manzaralı Çarşıda Alışveriş Yaptıracak
Kartal'da, dünyanın en iyi karma yaşam konseptini hayata geçireceklerini belirten Ziya Yılmaz, şunları söyledi: "Önünde mega yat marina alanı bulunan, içinden hızlı tren geçen, özel okulu, hastanesi, deniz manzaralı çarşısı, restoranları ve oteliyle donanmış küçük bir şehir projelendirdik. Rezidans, konut ve ofis alanlarını bu şehrin merkezine yerleştirdik. İstanbul Marina lokasyonuyla, havaalanı, deniz otobüsü, metro, hızlı tren, helikopter pisti, deniz taksi ve deniz uçağıyla mükemmel bir ulaşım kolaylığı sunuyor."
 
  • BASINDA BİZ
  • 30.05.2014
  • HABERİ PAYLAŞ :
Dap Yapı WhatsApp Hattı