TR
ŞUBAT 2019

GURBETÇİLERE 500 MİLYON TL'LİK SATIŞ

STAR ANKARA / 12.02.2019

ALMANYA'NIN Düsseldorf kentinde yapılan Evim Türkiye Gayrimenkul ve Yatırım Fuan'ndan gayrimenkul firmalarının temsilcileri mutlu olarak ayrıldı.Fuarı beklentilerinin üzerinde bulan ve birçok emlak satışına imza atan sektör temsilcileri, birçok gurbetçi ile de İstanbul'da ağırlamak için sözleştiklerini söylediler. Önceki gün sona eren fuarı 6 binden fazla kişi ziyaret ederken firmaların yaptıkları tahmini satış bağlantısı 400 milyon liraya ulaştı. 100 milyon liraya yakın ise satış işlemi fuar sırasında gerçekleşti. Şahinler Holding Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Şahin," Yoğun ilgiden kafamızı kaldıramadık. Gerçekten fuar beklentimizin çok çok üstünde oldu. Çok yoğunduk. Daire satışlarımız oldu. Beklemiyorduk işin doğrusu. Çok iyi oldu" dedi. DAP Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz ise, "Fuara ilgi çok güzeldi. İstanbul'da yapılan prestijli güzel projeleri buradaki vatandaşlarımızın ayağına getirmiş olduk" diye konuştu. Fuzul Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Zeki Akbal ise talebin hoşlarına gittiğini söyledi.

İLGİDEN MEMNUN OLDUK

Hasanoğlu İnşaat Yönetim Kumlu Başkan Yardımcısı Haluk Hasanoğlu fuarla beraber satışlann arttığını anlatırken, Metal Yapı Konut Genel Müdür Yardımcısı Mert Durdağ ise "Gösterdikleri ilgi memnuniyet verici. Türk vatandaşları kendi memleketlerinde nerede olduğunu ve ödeme seçeneklerini öğrenmek istiyor" dedi.

TÜRKİYE'DEN 16 EV ALDIM

Alman oyuncu Wilma Elles, Türkiye'de gayrimenkul zengini çıktı. Ünlü oyuncu, "Türkiye'de 16 daire ve bir tane de dükkan aldım. Benim yatırımlar Türkiye'de en az ikiye katlandı cok sükur. Yani üc sene önce yatırım yapılan bir daire simdi fiyatı iki katı yükseldi. Almanya'da yasayan bir Türk, hem memlekete yatırım yapması lazım hem de Almanya'da yasayan bir Alman başka bir ülkede yatırım yapması keyifli" dedi.

  • BASINDA BİZ
  • 12.02.2019
  • HABERİ PAYLAŞ :
Dap Yapı WhatsApp Hattı