MAYIS 2013

HİTİT VAZOSUNDAN İLHAM ALDI, VAZO KULE'Yİ TASARLADI

POSTA / 21.05.2013

DAP Yapı Hitit sanatının önemli objelerinden İnandık Vazosu'ndan ilham alarak Vazo Kule'yi tasarladı. Maltepe Dragos'ta hayat bulacak projede 300 rezidans ve 100 home ofis yer alacak.

DAP Yapı imzalı Vazo Kule'de yer alan rezidanslar Abu Dabi merkezli otel zinciri Rotana tarafından otel konsepti ile işletilecek. 100 home ofis ise DAP Yapı tarafından satışa sunulacak. Fener'den başlayıp Tuzla'ya kadar devam eden Türkiye'nin en uzun sahil bandında yer alan projede teslimler 30 ay sonra yapılacak. 150 milyon TL yatırımla inşa edilecek projede metrekare satış fiyatlan 3.970 TL ile 6.000 TL aralığında değişiyor.

DAP Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz, DAP Yapı müşterilerine özel sunulan ön satış sürecinde ilk kulenin yüzde 56'sını sattıklarını söyledi. Projenin kullanıcıya olduğu kadar yatırımcıya da hitap ettiğine dikkat çeken Yılmaz, "Projeden yatırım için konut alanlar otel işletim sistemi sayesinde kazançlı çıkacak. Vazo Kule'de konutlar kendini 8-12 yılda amorti edecek" dedi. Projenin yanında Yüksek İstinaf Mahkemesi yer alacağını hatırlatan Yılmaz, böylece Vazo Kule'deki home ofislerin değer kazanacağını ifade etti.

Vazo Kule projesinin hemen yanında İstanbul Müzeler Müdürlüğü gözetiminde İstanbul Arkeoloji Müzesi'nce sürdürülen kazılarda Bizans dönemine ait hamam ve kilise kalıntılarına ulaşıldı. Kazı alanı imara uygun olmadığı için Vazo Kule'nin önü yapılaşmayla kapanmayacak.

Projenin hemen önündeki alan üniversite alanına çevrilecek. Vazo Kule, Adalet Sarayı'na 2 kilometre, Sabiha Gökçen Havaalanı'na 10 kilometre, Pendik Yalova Feribot İskele ve 1.000 yataklı Pendik Marintürk'e 5 kilometre mesafede konumlanıyor. Projenin mimarlığını Yük. Mimar Prof. Dr. Barbaros Sağdıç üstleniyor.

  • BASINDA BİZ
  • 21.05.2013
  • HABERİ PAYLAŞ :
Dap Yapı WhatsApp Hattı