TR
MAYIS 2014

İÇİNDEN HIZLI TREN GEÇEN PROJE SATIŞTA

POSTA / 13.05.2014 Kartal'da merakla beklenen İstMarina'yı satışa çıkaran DAP Yapı'nın patronu Ziya Yılmaz, "1.5 yıldır çalışıyoruz. İçinden hızlı tren geçecek, deniz uçağı bile inecek" dedi.

Yılmaz, fiyatların 260 bin ile 5 milyon lira arasında değiştiğini, 15 gün içinde ne kadar satış yaptıklarını açıklayacaklarını ifade etti. Proje dahilinde 5 kilometrelik kavşak ve yol çalışmalarını da hayata geçireceklerini belirten Yılmaz, "Bölgede kentsel dönüşüm alanları var. Kamu ve özel yatırımlarla birlikte bölgede 35 bin konut yapılacak" dedi.

DAP Yapı, TOKİ iştiraki Emlak Konut GYO işbirliğiyle hayata geçirilecek olan İstMarina satışa çıktı. Projenin içinde bulundurduğu alanlar bakımından dünyanın en iyi karma yaşam projesi olacağını ifade eden DAP Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz, "Hastane, okul, 90 bin metrekare AVM, ibadethane ve hızlı trenin içinden geçtiği dünyada başka bir proje yok. 1.5 yıldır gece gündüz bu proje için çalıştık. Projeye deniz uçağı bile inebilecek" diye konuştu.

30 Milyonluk Kavşak
Lansman toplantısına katılan Emlak Konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum ise projenin bulunduğu bölge bakımından çok ilgi gördüğünü ifade ederek, "İhalede 1.3 milyar lira satış toplam değeri ve 534 milyon lira şirket payı geliri teklif edildi" dedi.

Kartal'daki projenin dünyanın en iyi projeleri arasında yer alacağını, kendilerinin de bölge için bir merkez oluşturduklarını ifade eden Kurum, şöyle konuştu: "Proje dahilinde Kartal bölgesinde 30 milyon liralık bir kavşak yapılacak. Hastane, okul, cami ve yeşil alan düzenlemeleri olacak. Buradaki tarihi yapılar tekrar inşa edilecek ve halkın kullanımına sunulacak."

Metrekaresi 4.900 Lira
Projedeki konutların metrekare fiyatlarının 4 bin 900 liradan başladığını belirten Ziya Yılmaz, buradan bakıldığında hasılata yönelik verdikleri fiyattan en az yüzde 20-25 daha fazla ciro gerçekleştireceklerini belirtti. Murat Kurum ise yıl sonuna kadar 500 milyon liranın üzerinde gelir elde etmeyi öngördüklerini belirterek, "Bu lansmandan sağlanacak gelir şimdiden 2014 yılı hedefimizin tutmasına neden olacak" dedi. İstMarina'da metrekaresi 34 ila 720 arasında değişen, 1+0 ile 5+1'e kadar bin 463 konut bulunuyor. Ziya Yılmaz, değeri 5 milyon lira olan 720 metrekarelik dairelerin birisini kendisinin alacağını ifade etti.

Murat Kurum, projelerin hepsinde ortalama yüzde 5 ila 10 arasında orana denk gelen satışlara ulaştıklarına dikkat çekerek, yeri daha iyi olanlarda bu ortalamanın da üzerine çıkıldığını kaydetti. Ocaktan bugüne kadar Borsa İstanbul'da yabancıların 1.3 milyar dolarlık alım yaptıklarını söyleyen Kurum, "İlk 4 ayda en çok alım 206 milyon dolarla Emlak Konut'a yapıldı. Yabancıların bu ilgisi gayrimenkul sektörüne duyulan güvenin göstergesidir dedi.

Konutlar Tükense Bile Dubai'de Lansman Yapacağız
Projeyi Dubai'de tanıtmak istediklerini anlatan Ziya Yılmaz, "9'ncu ayda Dubai'de daha sonra Suudi Arabistan ve Katarda tanıtım yapmak istiyoruz. O zamana kadar belki bir tane daire bile kalmayacak. Ama orada 'Türkiye ve İstanbul'da bunlar yapılıyor' dedirtmek ve İstanbul'u göstermek adına bunları hayata geçirmeyi planlıyoruz" diye konuştu.
 
  • BASINDA BİZ
  • 13.05.2014
  • HABERİ PAYLAŞ :
Dap Yapı WhatsApp Hattı