TR
NİSAN 2014

İSTANBUL MARİNA İLE 2 MİLYAR CİRO YAPACAK

SÖZCÜ / 23.04.2014 Kartal'da dev bir proje inşa etmeye hazırlanan DAP Yapı’nın patronu Yılmaz, yabancıların ilgisi ile karşılaştıklarını söyledi.

İstanbul Kartal sahilinde 70 dönümlük arazide hayata geçireceği karma proje için gelecek mayıs ayında lansman yapmaya hazırlanan DAP Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz "İlk alanların çok kazançlı çıkacağı şekilde kampanya yapacağız. Projenin kısa vadede yüzde 100 prim yapacağını öngörüyoruz" dedi.

Suudiler'e Satmadı
Emlak Konut GYO'nun Kartal'daki denize sıfır arazisi için düzenlenen hasılat paylaşımlı ihaleyi 1 milyar 335 milyon liralık teklifi ile kazanan DAP Yapı'nın patronu Ziya Yılmaz, bu arazide hayata geçirecekleri projeye İstanbul Marina adını verdiklerini kaydetti.

Projeye yabancı yatırımcıların yoğun ilgi gösterdiğini söyleyen Yılmaz, "Projemiz başta Arap ülkeleri olmak üzere pek çok Ortadoğu ve Avrupa ülkesinin takibinde. Suudiler 400 dairelik bir bloğu satın almak istedi ama vermedik. Önceliğimiz burada yaşayacak olan insanları en uygun fiyatla ev sahibi yapmak, bu nedenle blok satış yapmıyoruz" diye konuştu.

Toplam ciro hedefinin 2 milyar lira olduğu Kartal projesinde yatırımcılara prim kazandırmayı hedeflediklerini belirten Yılmaz, KDV'nin yüzde 1 olarak satılmasının bu oranı artıracağını söyledi. Yılmaz, "Günde 100 tane ön talep alıyoruz. Stüdyo dairelerin fiyatlan 200 bin liradan başlıyor ve büyüklüğü 700 metrekare olan dairelerimizin fiyatı 5 milyon lira kadar çıkıyor" dedi.

Ziya Yılmaz ayrıca, bu yıl sonuna kadar İstanbul'da Kartal'daki İstanbul Marina projesi dışında 3'ü ofis 3'ü rezidans olmak üzere 6 proje daha satışa çıkartacaklarını söyledi.

Deniz Uçağı Pisti Olacak
Denize 700 metrelik cepheli projede marinanın yanı sıra deniz uçakları için pist de bulunacak. Proje 3 yıl sonunda bitecek.
 
  • BASINDA BİZ
  • 23.04.2014
  • HABERİ PAYLAŞ :
Dap Yapı WhatsApp Hattı