ŞUBAT 2014

LÜKS KARTAL PROJESİNE DENİZ UÇAKLI ULAŞIM

STAR / 23.02.2014 Hastane, okul, ofis ve alışveriş merkezini kapsayan Kartal projesi, seçimlerin ardından görücüye çıkacak, DAP Yapı'nın inşa edeceği projenin içinden hızlı tren geçecek, ulaşım deniz uçağı ve deniz taksilerle sağlanacak.

İçinde hastane, okul, ofis, konut, ibadethane ve bir AVM'yi içerecek olan dev Kartal projesinin lansmanını 30 Mart'ta yapılacak yerel seçimlerin ardından gerçekleştireceklerini açıklayan Ziya Yılmaz, projeye ilişkin bilgi verdi. Yılmaz "Denize çok yakınız, hemen önümüzde Türkiye'nin en büyük mega yat marinası yer alacak. Deniz taksi iskelesi ve deniz uçağı için pist yapacağız. Deniz uçağı İstanbul'da bir Haliç'e bir de buraya inecek. İki helikopter pisti olacak. Projenin dibinden Marmaray geçiyor, içinden de hızlı tren geçecek. Dünyada içinde bu kadar unsur olan bir başka proje yok. Proje, bünyesinde Anadolu yakasının en büyük özel hastanelerinden birini barındıracak. Ayrıca okul, ofis, konut, ibadethane, açık ve kapalı AVM'si olacak. AVM için markalara kiralamalar başladı. Henüz Türkiye'de olmayan markaları getireceğiz" dedi. Kartal projesine günde 70-80 tane ön talep geldiğini belirten Yılmaz, dairelere büyük teraslar yaptıklarını da sözlerine ekledi.

Z ve İ'den Sonra Sıra A Ofis’te
Projelerimizin yüzde 27'sini İstanbul dışındaki illerden gelenler ile yabancılara sattıklannı anlatan Yılmaz, Kağıthane-Çağlayan bölgesinde A Ofis projesine başlayacaklanm da söyledi. Yılmaz " Z Ofis ilkiydi ve 3 hafta gibi rekor sürede satışını tamamladık. Yüzde 80 prim yaptı. Ardından arkasındaki tüm fabrika arsalannı topladık. Bumerang ve İ Ofis'in de satışlarını hızla gerçekleştirdik. Orada, A Ofis'ten sonra iki ofis projesi daha inşa edeceğiz. Onları da 2-3 ay içinde başlatacağız. Böylece DAP Vadisi'nde toplam 900 ofis yapmış olacağız.

A Ofis'te ilk alıcı ve yatırımcıları kazandırmak için metrekare fiyatını 5 bin TL'den çıkacağız" dedi.

Ali Bey’le İleride Yine Çalışırız
Ağaoğlu Grubu'nun şirketi Eltes İnsaat'ın Kartal projesindeki hisselerini DAP Yapı'ya devretmesinin ardından daha önce yüzde 49 olan DAP Yapı hisseleri, yüzde 99.5'e yükseldi. Kartal projesinde Eltes İnşaat'ın hisseleri yüzde 0.50 olarak kaldı. Hisse devriyle ilgili açıklama yapan DAP Yapı'nın patronu Ziya Yılmaz "Ali Bey değerli bir ağabeyimdir. Özelinde iç dünyası bambaşkadır. Bu projede olaylar böyle gelişti. İleride başka bir projede yine işbirliği yapabiliriz" dedi. İnşaat sektörünün ekonominin lokomotifi olduğuna dikkat çeken Yılmaz, iş adamlarının önünün açılması gerektiğini söyledi. Yılmaz "Gelişmiş ülkelerde iş adamı ve bürokrat elele verir; birlik
 
  • BASINDA BİZ
  • 23.02.2014
  • HABERİ PAYLAŞ :
Dap Yapı WhatsApp Hattı