TR
MAYIS 2017

MALTEPE-PENDİK HATTINA 10 MİLYAR LİRA YATIRIM

SÖZCÜ / 06.05.2017 Teras Kule’de taksitlerin 2 bin 200 liradan başladığını söyleyen DAP Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz, "Deniz, marina ve Adalar manzaralı projemizde 100 metrekareyi bulan geniş teras alanlarında isteyen sebze-meyve yetiştirecek" diye konuştu.

120 Ay Vade Farksız Taksit Yapıyor
DAP Yapı
, Kartal’da hayata geçirdiği yeni projesi Teras Kule’yi dün İstanbul’da görücüye çıkardı. Stüdyo, 1+1, 2+1 ve 3+1 tipinde tasarlanan 364 rezidans, 25 ofis ve 11 mağazadan oluşan projede 70 bin metrekare inşaat alanı bulunuyor. Büyüklükleri 38 metrekare ile 281 metrekare arasında değişen rezidansların metrekare fiyatı 6 bin 680 liradan başlıyor. Teras Kule’de rezidanslar 370 bin liradan, ofisler ise 352 bin liradan başlayan fiyatlarla satılıyor.

Peşin ödemelerde yüzde 20 indirim yapılan projede 36 aya uzanan kişiye özel vade farksız ödeme imkanı bulunuyor. Ayrıca yüzde 5 peşinatla 120 ay vade farksız ödeme avantajı da sunuluyor. İki bloktan oluşan Teras Kule, 2019 yılında teslim edilecek.

DAP Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz, Kartal ve Maltepe’de bugüne kadar 6 milyar lira değerinde proje geliştirdiklerini belirterek, "Pendik’te inşa edeceğimiz yeni projeyle birlikte bu rakam 10 milyar lirayı bulacak" dedi.

Fiyatlar Katlanacak
Kartal’daki hayata geçirecekleri Teras Kule adlı projenin tanıtım toplantısında konuşan Ziya Yılmaz, "Avrupa Yakası’nın en gözde lokasyonu Zincirlikuyu Levent - Maslak hattı. Anadolu Yakası’nda da Kartal-Maltepe - Pendik aksı gelecekte en çok değerlenecek bölge olarak ön plana çıkıyor. 8-9 yıl sonra Maslak ve Levent’ten fiyatları daha yüksek bir bölge göreceğiz" dedi. İstanbul’un herhangi bir ilçesi yüzde 10 prim yapacaksa bu aksın iki kat prim yapacağını savunan Ziya Yılmaz, "Bölgede 3 - 4 yıl sonra 12 bin liranın altında daire bulmak imkansız olacak. İstMarina lansmana çıktığımızda kısa vadede yüzde 100 uzun vadede yüzde 300 prim yapar dedim ama daha proje bitmeden yüzde 200 prim yaptı. Bu rakamlar o bölgenin ne kadar hızlı değerlendiğinin bir göstergesi" diye konuştu.

Maltepe - Pendik hattının hava, deniz, karayolları, metro ve demiryolu trafiğinin birleştiği aksta konumlandığına dikkat çeken Yılmaz, "İstanbul Finans Merkezi 10 dakika mesafede, sanayi bölgeleri, adalet kompleksi, planlanan fuar alanıyla bölge iş dünyasının da gözdesi oldu" dedi.

  • BASINDA BİZ
  • 06.05.2017
  • HABERİ PAYLAŞ :
Dap Yapı WhatsApp Hattı