TR
NİSAN 2017

MİLYONLUK DAİRELERİ ÇADIRDA SATTI, 606 MİLYON CİRO YAPTI

AKŞAM / 13.04.2017 DAP Yapı, tarihinde ilk kez yüzde 25 indirim yaptığı çadır kampanyasında 10 günde 606 milyon TL’lik satış yaptı. Yılın ilk çeyreğinde ise 700 milyon TL satışa ulaştıklarını söyleyen Ziya Yılmaz, çadır konseptini İzmir ve Ankara’ya taşıyacaklarını belirtti.

Ümraniye’ye kurduğu çadırda yüzde 25 indirimli konut satan DAP Yapı, 10 günde 606 milyon TL’lik satış yaptı. Fiyatı 2-3 milyon TL’yi bulan daireleri yüzde 25 indirimle çadırda satışa sunduklarını ve yoğun bir taleple karşılaştıklarını söyleyen DAP Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz, “Alışveriş gece 2’lere 3’lere kadar sürdü. 10 günde 606 milyon TL’lik, ilk 3 ayda toplamda ise 700 milyon TL’lik satış yaparak, bir kampanya sonucunda birçok aileyi ev sahibi yaptık. Şimdi çadır konseptini Ankara ve İzmir’e de taşımayı planlıyoruz” dedi. Yılmaz, satışın 540 milyon TL’lik kısmının Validebağ projesinden geldiğini, İstMarina’dan da 66 milyonluk satış yapıldığını ifade etti.

Çin’den Ortaklık Teklifi
DAP Yapı’nın yurtdışında da tanındığına dikkat çeken Yılmaz, “En son Çinli bir firma ortaklık teklifinde bulundu. Teklifleri proje bazlı değerlendiriyoruz” diye konuştu. DAP Yapı’nın bu yılki ciro hedefinin 1.2 milyar TL olduğunu, Beykoz projesinin eklenmesi durumunda ise rakamın 1.5 milyar TL’ye çıkacağını söyleyen Yılmaz, “2018’in 6’ncı ayına kadar, 10 milyar TL’lik iş hacmine ulaşmayı hedefliyoruz” diye konuştu.

İzmir’de 3 Yılda Proje
Bu kampanyada Validebağ projesini 14 bin TL metrekare fiyatıyla sattıklarını hatırlatan Yılmaz, önümüzdeki günlerde projede henüz satışa çıkmamış 146 konutun daha satışa sunulacağını söyledi. Referandumdan sonra yeni bir kampanya daha açıklayacaklarına dikkat çeken Yılmaz, "Eylülde Beykoz projemizi ve İzmir’de Alsancak stadının yanında bir diğer projeyi satışa sunacağız. İzmir’de 3 yıl içersinde 3 proje yapmayı hedefliyoruz” dedi.

Yabancıya Satışta 10 Yılda 20 Milyarı Buluruz
Yurtdışında tanıtımın devlet politikası haline getirilmesi gerektiğine dikkat çeken Ziya Yılmaz, “Amerika’nın her yıl yabancıya 144 milyar dolar satışı var. Dubai Şeyhi Al Maktum, her akşam ’bugün kaç konut satıldı’ diye kontrol ediyormuş. Şimdi Dubai’nin yıllık 30 milyar dolarlık satışı var. Türkiye henüz 5 milyar dolar seviyesinde. Ama bu konunun ülke stratejisi olmasıyla, 10 yılda 20 milyarı buluruz” dedi.

  • BASINDA BİZ
  • 13.04.2017
  • HABERİ PAYLAŞ :
Dap Yapı WhatsApp Hattı