EYLÜL 2012

OFİS PROJESİNDE İHTİYACI OLANA ASİSTAN DA VERİYOR

POSTA / 30.09.2012

Polisan'ın Doğduğu Arazi

DAP Z Ofis, Çağlayan'da Polisan'ın eski üretim tesislerinin bulunduğu arazide gerçekleştirilerek, kentsel dönüşüme de katkıda bulunuyor. Polisan'ın sahibi Necmettin Bitlis, "Ben bu araziyi 1957 yılında satın almıştım ve Polisan bu arazide doğdu. Şimdi Dilovası'nda 300 dönümlük bir arazideki üretim tesisimize taşındık. Bu arazi hayırlı bir yerdi" dedi. DAP YAPI ile Polisan'ın ilerleyen dönemde de birlikte projeler inşa edebileceği de belirtiliyor.

DALGA Kule, Tango Kule gibi ilginç mimari uygulamalarını konut projelerinde gerçekleştiren DAP YAPI, ilk ofis projesini Çağlayan'da “Z” harfinden esinlenerek tasarladı. 185 milyon liralık yatırımla hayata geçen Dap Z Ofis'te tamamı satışta olan 365 bağımsız bölüm bulunuyor. Çağlayan'da Polisan'ın üretim tesislerinin bulunduğu arazide hasılat paylaşımı yöntemiyle hayata geçen projede, genellikle hazır ofislerde uygulanan asiste hizmetleri de verilecek. Buna göre, ofisleri işletecek olan yönetim şirketinin bünyesinde bulunan asistanlar (sekreter) ofis sahiplerine ücretsiz hizmet verecek.

DAP YAPI Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz, Dap Z Ofis'te ofis sahiplerinin yanlarında isterlerse bir asistan çalıştırmalarına gerek kalmayacağını belirterek, şunları söyledi: "Bir asistanın maaş ve sosyal güvenlik masraflarını ödemelerine gerek kalmayacak. Bunun da yıllık 30 bin liralık bir masraf olduğunu hesaplıyoruz. Projeyi işletecek yönetim şirketinin istihdam edeceği asistanlar, şirketlere özel tanımlanan hizmet hattı numarasıyla firmanın adıyla telefonlara cevap verecek, notlarını ve postalarım alacak, randevu akışım düzenleyip, ziyaretçileri karşılayacak ve diğer işlerle ilgilenebilecek. Bu şekilde istihdam edilen 10 personel hizmet verebilecek.

4.200 Liradan Başlıyor

Ziya Yılmaz, Dap Z Ofis'te 304 ofis ve 61 adet de ticari ünite bulunduğunu belirterek, şu bilgileri verdi: "Ofislerin büyüklükleri 55 ile 87 metrekare arasında değişiyor. Metrekare fiyatlarını 4 bin 200 ile 6 bin 500 lira arasında değişiyor. Bölgede dersimize iyi çalıştık ve çok araştırdık. Bölgedeki örneklerine göre yüzde 50 daha düşük fiyatlar belirledik. Bunlar lansman fiyatları olacak. Proje tamamlanana kadar metrekare fiyatının 9 bin liraya çıkacağını düşünüyoruz. 304 ofisin tamamını yıl sonuna kadar satmayı hedefliyoruz.

Adalet Sarayı'na Yakın

DAP Z Ofis'in konum avantajının da bulunduğunu arılatan Yılmaz, " Proje, lokasyonu itibariyle tüm yollara en seri biçimde bağlanacak durumda. Çağlayan'daki Adalet Sarayı'na yürüme mesafesinde yer alıyor " dedi. 14 bin metrekare arsa üzerinde, 50 bin metrekarelik kapalı inşaat alanına sahip projenin 30 ayda tamamlanması hedefleniyor.

  • BASINDA BİZ
  • 30.09.2012
  • HABERİ PAYLAŞ :
Dap Yapı WhatsApp Hattı