NİSAN 2013

OFİSİ BEDAVAYA GETİREN PROJELERE YÖNELDİ

POSTA / 23.04.2013

Mimarisiyle dikkat çeken projeler üreten DAP Yapı, ofis alanına girdi. Şirketin, Dap Z projesinin ardından Vazo Kule'de de, ofisi bedavaya getiren konsept var. Bedava ofiste sekreter masrafı olmayacak.

Mimarisi dikkat çeken projeler üreten DAP Yapı, son iki projesinde ofis yatırımcılarını ve kullanıcılarını hedefledi. Çağlayan'daki DAP Z ofisin ardından şirket, İstanbul Maltepe'de Vazo Kule isimli rezidans ve home ofis karmasından oluşan yeni projesine başladı.

DAP Yapı'nın son iki projesi de, önceki projeler gibi mimari görüntüsüyle kendinden söz ettirmeye hazır. Çağlayan'da Z harfi şeklinde bir bina inşa eden şirket, Maltepe Dragos'taki projesini de eski Hitit vazosundan yola çıkarak tasarladı.

Ancak; iki projenin farklı bir yönü daha var. DAP Yapı, hem Vazo Kule, hem de Z Ofis'te ofisi bedavaya getiren bir konsepte sahip bulunuyor.

Vazo Kule'de home ofislerin büyüklükleri 53 ile 94 metrekare aralığında değişiyor. Ofisleri bedavaya getiren formül ise avantajlı yönetim sisteminden kaynaklanıyor. Avantajlı yönetim sistemi, sekreter, yardımcı personel v.b. çalıştırma ihtiyacını ortadan kaldırarak, ofis sahiplerinin buna ilişkin masraflarını tasarruf edeceği bir formül sunuyor. Projede sistem dâhilinde 7/24 özel asistan, back-office ve concierge hizmetleri sunuluyor.

10 Yılda Amorti Ediyor

DAP Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz, avantajlı yönetim sisteminin kısa ve uzun vadede ciddi kazanç sağlayacağını şu örnekle anlatıyor: "Bir sekreter çalıştırmanın işverene maliyetini aylık 3000 lira kabul edersek, yıllık maliyeti 36 bin lirayı bulur. 10 yılda bu rakam 360 bin liraya ulaşır. Dolayısı ile 360 bin liraya aldığınız bir ofis, 10 yıllık sürede size bedavaya gelmiş olur."

Vazo Kule'nin ofis yönetim sistemiyle işletmenin ihtiyaç duyduğu lobi, asistan odası, toplantı odası, salon v.b. yüzlerce binlerce metrekarelik alanı, maliyetli bir yatırımla almak yerine katkı payı ödeyerek dilediğiniz zaman başarısının bunun bir kanıtı yaşatmanın ciddi maliyetleri kullanabiliyorsunuz.

Yatırımcı Sahiplendi

Kazançlı formülü, yatırımcı ve ofis sahiplerinin çabuk benimseyip sahiplendiğini anlatan Ziya Yılmaz, Çağlayan'da benzer bir sistemle hayata geçirdikleri Dap Z Ofis'teki satış olduğunu savundu. Dap Z projesinde ofislerin satışı üç haftada tamamlanmıştı. Proje A plus ofis binaları arasında en kısa sürede alıcı ve yatırımcısıyla buluşan bina oldu. Avantajlı yönetim sistemi hakkında Taraf'in sorularını yanıtlayan Ziya Yılmaz, günümüzde iş kurmanın ve olduğunu, buna bir de kentin merkezinde ofis sahibi olmanın doğal maliyetleri eklendiği noktasından hareketle, ticari gayrimenkul projelerinde yatırımcıya avantaj sağlamanın yanı sıra girişimcileri de rahatlatacak formül arayışına girdiklerini söyledi.

Yılmaz, bu arayış çerçevesinde geliştirilen sistemin kabul gördüğüne ve her iki proje de de lansmanla birlikte satışları hızlandırdığına dikkat çekerek, bundan sonra da içinde ofis olan projeleri bu anlayışla gerçekleştirmeye çalışacaklarını vurguladı.

Rezidanslarda Ekstra Kazanç İmkânı

VAZO Kule, DAP Yapı'nın Anadolu yakasında otel konseptli olarak hayata geçireceği son proje. 400 adet bağımsız bölümden oluşan proje, otel konseptiyle inşa edilecek 300 adet rezidans ve bedava ofis konseptinde satışa çıkacak 100 adet home ofisten oluşuyor. Rezidanslar dileyenler için otel işletim sisteminde kiraya verilerek ekstra kazanç fırsatı sağlıyor. Ortadoğu'nun en büyük oteller zinciri Rotana'yla güçlerini birleştiren DAP Yapı, projedeki 300 bağımsız rezidansı otel konseptiyle işleterek, yatırımın sekiz ila 12 yılda kendini amorti etmesine imkân tanınıyor.

  • BASINDA BİZ
  • 23.04.2013
  • HABERİ PAYLAŞ :
Dap Yapı WhatsApp Hattı