TR
EYLÜL 2020

PERAKENDEYE YENİ BAKIŞ AÇISI

HÜRRİYET / 30.09.2020

Çekmeköy'deki Ormanköy projesindeki ticari üniteler için ön talep toplanmaya başladı.

 

DAP Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz, Çekmeköy'de hayata geçirilen Ormanköy projesinde, mağaza ve dükkânların yer aldığı ticari üniteler için ön taleplerin başladığını açıkladı. Yılmaz, "Bölgenin ilk planlı mağaza karması olma özelliğine sahip Ormanköy Çarşı ile cadde mağazacılığına ve perakendeye yeni bir bakış açısı sunmak istedik" dedi. 

DAP Yapı tarafından Çekmeköy'de hayata geçirilen Ormanköy projesinde, mağaza ve dükkanların yer aldığı ticari üniteler için ön taleplerin başladığı açıklandı. DAP Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz, "Özellikle geniş ailelerin ve oturmaya yönelik taleplerin yoğun olduğu ve 'sağlıklı ev konseptiyle ormanın içerisinde hayata geçirilen projenin, ticari üniteleri ön talep avantajıyla yatırımcılara sunulmaya başlandı" dedi.

CADDE MAĞAZACILIĞI

Cadde mağazacılığının önümüzdeki dönemde de yoğun ilgiye sahip olacağına söyleyen DAP Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz, "Ormanköy projemizin içinde yer alan Ormanköy Çarşı, İstanbul'un en yeni, en dinamik ve sağlıklı ev konseptine en yaraşır alışveriş ortamını hem ziyaretçilerine hem de perakende sektörüne sunmuş olacak. Bölgenin ilk planlı mağaza karması olma özelliğine sahip Ormanköy Çarşı ile cadde mağazacılığına yeni bir bakış açısı sunmak istedik" diye konuştu. Yılmaz, şöyle devam etti:

BÜYÜK POTANSİYEL

"Alemdağ Caddesi, son yıllarda ciddi bir insan trafiğine sahne oluyor. Bu açıdan bakıldığında, Ormanköy Çarşı çatısı altındaki ticari üniteler, özellikle yatırımcılar ve perakende sektörü açısından büyük potansiyel taşıyor. Özellikle beyaz yakalı ve alım gücü yüksek bir kesimin yaşadığı bu bölge, nitelikli göç alması ve genç bir nüfusa hitap etmesi nedenleriyle de önümüzdeki dönemin bir numaralı çekim merkezi olmayı sürdürecek."

Doğal yaşam eşlik edecek

DOĞAL yaşamın artık eskisinden daha önemli bir hal aldığını da söyleyen Ziya Yılmaz, "Ormanköy'de sabahları koşu yaparken doğal yaşamın size eşlik etmesi şehrin stresinden uzaklaşmanızı sağlayacak. Bu anlamda Ormanköy yaşam vadisinde, yaklaşık 60 bin metrekareyi kapsayan doğal koru alanı, bir gölet ve içerisinde yer alan binlerce su bitkisi, ceylanlar için koru alanı, atlar için özel padok alanı, alabalık gölü, açık hava sinema ve konser alanı, 3 bin metrekareye yaklaşan etkinlik alanı ve yarı olimpik havuz da yer alıyor" ifadelerini kullandı.

İSTEYENE ÖZEL “BAHÇE VİLLA”

Bahçeli, teraslı ve büyük balkonlu alternatiflerin bulunduğu Ormanköy projesinde, adına 'Villa Bahçe' denilen özel üniteler tasarlandı. Tamamen oturmaya yönelik, daire gibi fonksiyonel ve kompakt, villa gibi size özel ve müstakil olan bahçe villaların özel bahçelerinde, organik sebze meyveler yetiştirmek mümkün. Bunun yanında, 2.5+1 ve 3.5+1 dairelerin uçtan uca camlarıyla panoramik orman manzarası sunan ekstra odalarını dilerseniz çalışma odası, dilerseniz de hobi odası olarak kullanabiliyorsunuz. Ayrıca Teras Loft adı verilen ve 80 metrekareye kadar teras alanı bulunan ünitelerde, tavanı kaplayan pencerelerle güneşe doyacağınız kadar geceleri de yıldızları izleyebiliyorsunuz.

5 MADDEDE SAĞLIKLI EV 

DAP Yapı bünyesinde, tamamen doktorlardan oluşan özel bir 'sağlık kurulu' oluşturduklarını söyleyen Ziya Yılmaz, sağlıklı ev kriterlerini şöyle sıraladı:

1-Her binada elbette asansör olacak. Fakat asansöre ihtiyaç duymadan çıkılabilecek yükseklikteki eve sağlıklı ev diyoruz.

2- Sağlıklı evlerde bahçe yoksa teras, teras da veremiyorsanız kesinlikle geniş balkona sahip bulunacak. 3-Ev orman içinde ve geniş bir yeşil alana sahip olmak zorunda.

4-Her dairenin havalandırma sisteminin korona sürecindeki sağlık kriterlerine uygun olarak tasarlanması ve 'bağımsız' olması büyük önem taşıyor.

5-2019'da güncellenen deprem yönetmeliğine uygun olarak inşa edilmek zorunda.

  • BASINDA BİZ
  • 30.09.2020
  • HABERİ PAYLAŞ :
Dap Yapı WhatsApp Hattı