TR
ŞUBAT 2014

PROJENİN İÇİNDEN HIZLI TREN GEÇECEK

ZAMAN / 23.02.2014 Ağaoğlu Grubu ve DAP Yapı tarafından Kartal sahilde gerçekleştirilecek olan 1,3 milyar TL yatırım bedelli devasa proje tamamen DAP Yapı'ya kaldı. DAP Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz, projeden bizzat Ali Ağaoğlu'nun çekilmek istediğini belirtirken, Ali Ağaoğlu ise projeye vakit ayıramadıklarını söyledi. Projede geri sayıma başladıklarının bilgisini veren DAP Yapı'nın patronu Ziya Yılmaz, "Türkiye'deki mimarlarımız, İngiltere'den bir mimarlık ofisiyle birlikte çalışıyor, projenin konseptini büyük ölçüde tamamladık; ruhsat çalışmaları devam ediyor. İstanbul'un en güzel arazisinde ülkemizi ulusal arenada temsil edecek bir eser inşa edeceğiz." dedi.

DAP Yapı, en önemli projelerini Kartal-Maltepe bölgesinde üretmişti. Şimdi de İstanbul ve Türkiye için dünya ölçeğinde eşi benzeri görülmemiş bir proje hazırladıklarını söyleyen Yılmaz, "Bir kere denize çok yakınız; hemen önümüzde marina yer alacak. Deniz taksi iskelesi ve deniz uçağı için pist yapacağız. 2 tane helikopter pisti olacak. Projenin dibinden Marmaray geçiyor, içinden de hızlı tren geçecek. Dünyada içinde bu kadar unsur olan bir başka proje yok." dedi. Projedeki konutların, Ege'deki gibi büyük teraslar olacağını, 20 metrekare terası olan 1+1'lerin yanı sıra çok daha büyük teraslı evler de yapılacağını kaydetti.

Projedeki kuleler uluslararası otelcilik şirketi Rotana işbirliğinde kurumsal yönetim sistemiyle işletilecek. Rotana, projede yer alan sahiplere, dilerlerse yerlerini kiralamak suretiyle ekstra kazanç sağlayacak. "İnşaat sürecinde hayli prim yapan projelerimizde kazancın, otel konseptiyle birlikte katlanarak artacağını öngörüyoruz." diyen Yılmaz, satış öncesi ön talep toplamaya başladıklarını, projenin resmi satışının 30 Mart'ta başlayacağını söyledi. "İstanbul'da değerli olan iki alan var: Avrupa Yakasında Boğaz hattı ve Anadolu Yakasında Kartal-Maltepe hattı. Kartal, İstanbul'un giriş bölgesi olması nedeniyle yakın çevresiyle birlikte giderek gelişiyor. Ofis açısından Maslak-Zincirlikuyu-Levent hattı Avrupa Yakası için ne ifade ediyorsa, Anadolu yakasında da Kartal-Maltepe hattı aynı önemi taşıyor. Bölgede 40 bin civarında konut yapılması planlanıyor. Bu, 150 bin nüfusun bölgeye göçü anlamına geliyor.

Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığının Kartal'daki denize sıfır 60 dönümlük arsası için yaptığı ihalede en yüksek teklifi, 1 milyar 335 milyon liralık hasılat taahhüdü ile DAP Yapı-Ağaoğlu ortaklığı kazanmıştı.

DAP Yapı, en önemli projelerini Kartal-Maltepe bölgesinde üretmişti. Dünyada benzeri görülmemiş bir çalışma hazırladıklarını söyleyen şirket, projede deniz taksi iskelesi, deniz ucağı için pist yer alacağını ve projenin dibinden Marmaray, içinden de hızlı tren geçeceğini belirtti.
 
  • BASINDA BİZ
  • 23.02.2014
  • HABERİ PAYLAŞ :
Dap Yapı WhatsApp Hattı