ŞUBAT 2013

ROTANA, DAP PROJELERİNİ İŞLETECEK

POSTA / 01.02.2013

DAP Yapı, Maltepe'de hayata geçirdiği Burgu, Dalga ve Tango Kule'nin işletmesi için Afrika ve Ortadoğu'nun en büyük otel zincirlerinden biri olan Rotana ile anlaşma imzaladı.

Arap dünyasının önemli otel zincirlerinden Rotana, Türkiye pazarına DAP Yapı ile girdi. 12 ülke ve 26 şehirde bulunan Rotana, İstanbul'da önce DAP'ın Burgu, Dalga Tango Kule projelerinde yerini alacak. Daireler kullanılmadığı zamanda kiraya verilecek. Oturmadığın dönemde kirala modelinin uygulandığı projeler 8 yılda kendini amorti edecek. Afrika ve Ortadoğu bölgelerinde tanınan Rotana, 15 bin çalışanı ve 20 bin odasıyla yılda 5 milyon ziyaretçiyi ağırlıyor. DAP Yapı Yönetim Kumlu Başkanı Ziya Yılmaz, şirket olarak bir süredir projelerde kurumsal işletim sistemini hayata geçirmek üzere çalışmalar yaptıklarını anlatarak "Dünyanın birçok ülkesindeki modelleri inceledik. Hem kullanıcıya hem de yatırımcıya faydalı ola bilecek formu İleri araştırdık. Sonuçta Abu Dabi merkezli Rotana grubunun otel işletmeciliği alanında Afrika ve Ortadoğu bölgelerinin en iyisi olduğunu öğrendik " dedi.

Yılmaz, önümüzdeki yıllarda Rotana'yı Anadolu şehirlerine de taşımayı planladıklarını sözlerine ekledi. Yılmaz, "Daire sahipleri dilerlerse kendi yerlerini kiralayarak ekstra gelir elde edecekler. Bir havuz oluşturacağız ve her daire şerefiyesine göre bu havuzdan gelir alacak" diye konuştu.

Rotana'nın sahibi Nasser Al Nowais da İstanbul'un dünyanın 10'uncu en popüler turistik yeri olduğunu belirterek ileriki yıllarda Türkiye'deki yatırımlarını artırabileceklerini ifade etti.

  • BASINDA BİZ
  • 01.02.2013
  • HABERİ PAYLAŞ :
Dap Yapı WhatsApp Hattı