EYLÜL 2012

SEKRETERİ BEDAVAYA GETİREN PROJE

POSTA / 28.09.2012

DAP YAPI, Z Ofis ile, asistan masraflarını ortadan kaldırarak, ofis yatırımını 7 yılda amorti etmeyi hedefliyor. Dap Yapı Başkanı Ziya Yılmaz, ofis alanları ücretsiz asistan hizmeti verip yılda 36 bin liralık maliyetten kurtaracaklarını söyledi.

Metrekaresi 9 Bin TL’yi Zorlar

Bölgeyi çok iyi araştırdıklarını belirten Ziya Yılmaz, "Lansmana özel ofis fiyatlarının metrekaresi 4 bin 500 TL ile 6 bin TL arasında. Satışlar bittikten sonra fiyatlar 9 bin TL'yi zorlayacaktır" dedi.

Hangi Hizmetleri Kapsıyor?

Projede verilen ücretsiz asistan hizmetleri arasında; telefonların ofis sahibi veya firma adına tanımlanan hizmet hattı numarasıyla açılması, notların ve postaların alınması, günlük randevu akışının düzenlenmesi, ziyaretçilerin karşılanması, çay-kahve ikramı, ofis temizliği, sinema, restoran, uçak bileti rezervasyonunun sağlanması bulunuyor. Ayrıca verilecek hizmetler için, ofislerden 100 ile 150 TL arasında aylık aidat toplanması öngörülüyor.

İstanbul'un Anadolu yakasında tasarım projelerine ağırlık veren DAP YAPI, Çağlayan'da eski Polisan Fabrikası arazisine inşa ettiği ofis projesi Z Ofis'in satışlarına başladı. 200 milyon TL'lik yatırım bedeliyle hayata geçirilen proje 14 bin metrekare arazi üzerinde 50 bin metrekarelik inşaat alanına sahip olacak. Projeye dünyada ilk defa uygulanan ayrıntıları koyduklarını belirten DAP YAPI Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz, " Bugüne kadar A'dan Z'ye kadar sayıda proje hayata geçirdik. Şimdi sıra Z harfine gelmişti. Z'den sonrası yok. Bu nedenle adını verdiğimiz Z projesine dünyada ilkleri koymayı hedefledik, önce projenin yönetimini, içini tasarladık daha sonra dışını düşündük " dedi.

Polisan'ın Doğduğu Arazide Yükseliyor

Z Ofis projesinin tanıtım toplantısına katılan Polisan Başkanı Necmettin Bitlis, DAP YAPI ile 7 yıl önce tanıştıklarını, yaptıkları ve teslim ettikleri projeleri çok beğendiklerini, bu sebeple firma ile el sıkıştıklarını aktardı. Söz konusu araziyi 1957'de aldığını belirten Bitlis, "Polisan burada doğdu ve bugün Dilovası'nda 300 dönümlük arazide hayatına devam ediyor. Bu arazi hayırlı bir yerdir. 7 yıldır çeşitli bürokratik engeller oldu fakat hepsini çözdük " dedi.

365 Bağımsız Bölümü Var

Avantajlı yönetim sistemi adı altında yönetilecek projede, asistan çalıştırma ihtiyacı düşünülerek, istihdam yükünü ortadan kaldırmak için ücretsiz asistan hizmeti verilecek. Sekreter çalıştırmanın işverene maiyetinin aylık ortalama 3 bin TL olduğunu söyleyen Yılmaz, " Bu rakamı 12 ay ile çarparsak yıllık ortalama 36 bin TL gibi bir bütçe ortaya çıkıyor. 10 yılda bu rakam 360 bin TL'ye denk geliyor. Projemizde ofislerin metrekaresini ortalama 4 bin 500 TL'den sattığımızı düşünürsek, ofis sadece sekreter istihdam ücreti tasarrufundan kendisini 7 yılda amorti edecek " dedi. 365 adet bağımsız bölümden oluşan projede, büyüklüğü 49 ile 281 metrekare arasında değişen 61 adet dükkân bulunuyor.

  • BASINDA BİZ
  • 28.09.2012
  • HABERİ PAYLAŞ :
Dap Yapı WhatsApp Hattı