TR
EYLÜL 2017

VATANDAŞA VEFA BORCUMUZ VAR

SABAH / 23.09.2017 Kentsel dönüşümü vatandaşa vefa borcu olarak gördüklerini söyleyen DAP Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz, "İnsanların hak ettikleri sağlıklı konutlarda yaşamaları için çalışmalarımıza tam gaz devam edeceğiz" diye konuştu.

DAP Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz, kentsel dönüşümü vatandaşa vefa borcu olarak gördüklerini söyledi. Yılmaz, "Bir süredir projelerimizi eski fabrika alanlarından geliştirdiğimiz araziler üzerine inşa ediyoruz. Bir anlamda, dönüşüm projeleri gerçekleştiriyor, üzerlerine üstün özellikler taşıyan binalar koyuyoruz. İnsanlara hak ettiği sağlıklı konutları ve çevreyi sunacağına inandığımız çeşitli projelerde yer almayı sürdüreceğiz" diye konuştu.

Sektöre Sarılmalıyız
Yaşanan sürecin ardından inşaat sektörünün normal seyrine devam ettiğinin altını çizen Yılmaz, "Asıl canlanma, Eylül’den itibaren başlayacak ve yılın son çeyreğinde satışlarda beklenen ivme yakalanacaktır diye düşünüyorum" şeklinde konuştu. Yılmaz, "Ülkemizde yaşanan sıkıntılar, diğer sektörler gibi inşaat sektörünü de etkiliyor. Birçok sektöre doğrudan ve dolaylı can veren inşaat sektörünün Türkiye ekonomisi açısından stratejik bir öneme sahip olduğunun altını çizen Yılmaz, "Aksi durumda inşaat sektöründe meydana gelen daralma birçok alt sektörü de etkileyerek ekonomik büyümenin toparlanmasında gecikmeye neden olacaktır" ifadelerini kullandı.

Dönüşüm Yeni Alanlar Açıyor
Dönüşüm projelerinin inşaat sektörüne yeni alanlar açtığını kaydeden Yılmaz, "Eğer kentsel dönüşüm planlı bir şekilde yapılır ve önümüzdeki 10 yıl içinde hızlı bir şekilde ilerlerse sektöre ciddi bir ivme kazandırır. Şu andaki mevcut piyasada alıcı nezlinde bekleyen bir talep var ve son çeyrekten itibaren alım cephesinde hareket yaşanacağını ve 2018’in son derece verimli bir yıl olacağını öngörüyoruz" şeklinde konuştu. İstanbul’un en iyi yaşam konseptlerini oluşturduklarını anlatan Yılmaz, "Ofis projelerimiz; İş dünyasına yönelik tüm fonksiyonları eksiksiz şekilde bünyesinde toplayarak konfor ve prestiji bir arada arayan firmaların ilk adresi oluyor. Projelerimiz uluslararası platformlarda ödüller kazanıyor. Sadece yurt içinden değil yurt dışında da birçok ülkeden alıcı ve yatırımcılardan talep görüyor" diye konuştu.

Modernleşmeye İhtiyaç Var
İzmir’in marka bir şehir olması için modern şehirleşmeye ihtiyacı bulunduğunun altını çizen Yılmaz, "Bu noktada kentsel dönüşüm kaçınılmaz. Özellikle İzmir’in metropol ilçeleri olan Karabağlar, Konak, Buca, Bornova, Karşıyaka ve Bayraklı’da mevcut yapı stokunun ciddi bir kısmının dönüşmesi gerekiyor" diye konuştu. Yılmaz, şöyle devam etti: "Aslına bakarsanız, depremden sonra yapılan binalar, kim üretirse üretsin artık depreme uygun üretiliyor. Yüksek katlıysa özellikle son teknoloji ile yapılıyor. Firmalar artık eskisi gibi alaylı şekilde çalışan firmalar değil. Tüketici de eski tüketici değil. Artık daha bilinçli yaklaşıyor, zeminine kadar araştırıp soruyor. Bence depremden önce yapılan binaları bir an önce dönüştürmek lazım.

Tek Projeyle Kalmayacağız

"Ziya Yılmaz, DAP Yapı olarak, farklı mimarisiyle yatırımın gözbebeği olan projelerini artık İzmir’e taşıdıklarını belirterek, "Ülkemizin göz bebeği olan İzmir’de Konak bölgesinde, Atatürk Stadyumu’nun yanında İzmir’e duyduğumuz saygı ve beslediğimiz sevgiden ötürü mimarisi ve kalitesiyle İzmir’in güzelliğine yaraşır bir projeye başlayacağız" dedi. İzmir’de tek bir projeyle kalmayacaklarının altını çizen Yılmaz, "İzmir’de tek bir proje ile kalmayacağız, arazi geliştirmeye devam edeceğiz. Uzun yıllar boyunca sahip olduğumuz vizyonu İzmir’de yaşatmak istiyoruz. Dolayısıyla artık radarımızda İstanbul kadar İzmir de var" dedi.

  • BASINDA BİZ
  • 23.09.2017
  • HABERİ PAYLAŞ :
Dap Yapı WhatsApp Hattı