MAYIS 2013

VAZO KULE 8-12 YILDA KENDİNİ AMORTİ EDİYOR

POSTA / 28.05.2013

Konsept projeler gerçekleştiren DAP Yapı'nın son projesi Vazo Kule, M.Ö. 1600 yılından izler taşıyor. Hitit sanatının en önemli objelerinden olan inandık Vazosu, anıtsal mimari anlayışıyla modernize edilerek tekrar hayat buluyor. 3 bin yıllık eşsiz mirasını günümüze getiren Vazo Kule'de metrekare fiyatı 3 bin 970 TL ile 6 bin TL arasında değişiyor.

Mimaride çığır açan fikirleri ve konut anlayışında yeniliğin öncüsü DAP Yapı, her projesinde, ülkemiz için anıt değeri taşıyan, konsept formlara sahip özgün mimarili binalar tasarlıyor. Maltepe Dragos'ta yükselen Vazo Kule, Hitit medeniyetinin 3 bin yıllık eşsiz mirasını günümüze getiriyor. Hitit sanatının en önemli objelerinden olan İnandık Vazosu, anıtsal mimari anlayışıyla modernize edilerek Vazo Kule'de yeniden hayat buluyor.

Vazo Kule'nin Hitit sanatından esinlenerek projelendirilen dış mimarisine uygun iç tasarımı, geçmiş ve geleceği harmanlayarak sunuyor. Modem çizgilerin yanı sıra, Hitit dönemine ait, kabartma ve freskler, burada yaşama ayrıcalığına malik olan seçkin sahiplerine büyülü bir dünyanın kapılarını aralıyor. Vazo Kule'de 5 yıldızlı otel konforu, lobi, danışmanlık, kat hizmeti, 7/24 özel güvenlik, yürüyüş parkurları, fitness merkezi, Türk hamamı, açılır kapanır 4 mevsim yüzme havuzu, mini alışveriş merkezi, kafeler, restoranlar, otopark ve özgürlüğe kapı açan helikopter pisti yer alıyor. 400 adet bağımsız bölümden oluşan proje, otel konseptiyle işletilecek 300 adet rezidans ve "bedava ofis" konseptinde satışa çıkacak 100 adet home ofisten oluşuyor.

Otel Konseptinde İşletilecek

Ortadoğu'nun en büyük oteller zinciri; 12 ülkede, 26 şehirde, lOO'e yalan oteliyle yılda 5 milyon konuk ağırlayan Abu Dabi merkezli Rotana'yla güçlerini birleştiren DAP Yapı, projedeki 300 bağımsız rezidansı otel konseptiyle işletmeye hazırlanıyor. Vazo Kule'deki seçkin rezidanslar, dileyenler için A plus yaşam alanına dönüşürken dileyenler için otel işletim sisteminde kiraya verilerek ekstra kazanç fırsatı sunuyor. Türkiye'yi yeni bir işletme yaklaşımıyla tanıştıran DAP Yapı, lüks ve konforun zirvesi Vazo Kule'yle yatırımcısına daha fazla gelir sağlayarak yatırımın 8 ila 12 yılda kendini amorti etmesine imkan tanıyor.

Önü Hiç Kapanmayacak

Maltepe sahilinde yapılacak olan ve 1 milyon 200 bin metrekare toplam büyüklüğe sahip Maltepe Dolgu Alanı Düzenleme Projesi Vazo Kule'nin yatırım değerini artırıyor. Ayrıca Vazo Kule projesinin hemen yanında, İstanbul Müzeler Müdürlüğü gözetiminde İstanbul Arkeoloji Müzesi'nce sürdürülen arkeolojik kazılarda Bizans dönemine ait hamam ve kilise kalıntılarına ulaşıldı. Projenin hemen önündeki bu alanının üniversite ve kampüs alanına çevrilmesi planlanıyor.

Kentsel dönüşüm projesinin pilot bölgesinde yer alan proje, 21 adliyeyi birleştiren dünyanın en büyük Adalet Sarayı'na 2 km, Sabiha Gökçen Havaalanı'na 10 km, Pendik Yalova Feribot İskelesi ve 1000 yat kapasiteli Pendik Marintürk'e 5 km mesafede konumlandırılıyor.

Vazo Kule, Fener'den başlayıp Tuzla'ya kadar devam eden Türkiye'nin en uzun sahil bandı üzerinde yer alıyor. İstanbul'un yeni cazibe merkezi Maltepe Dragos'ta yükselen proje, büyükşehrin tüm imkanlarından fazlasıyla yararlanmanızı, ulaşım kolaylığıyla kent hayatının tüm unsurlarına yeterince temas edebilmenizi sağlıyor. Kadıköy, Bağdat Caddesi, havalimanı, TEM ve E-5 bağlantı yollan, sahil yolu, marina, metro gibi kara, hava, deniz ve raylı ulaşım hatlarına olan yakınlık, Vazo Kule'yle yeni bir yaşama adım atanlara lokasyon avantajını sonuna kadar kullanma fırsatı sunuyor.

Yan parselde yaşama geçecek olan Yüksek İstinaf Mahkemesi bu alanda yoğun bir personel ve ziyaretçi trafiğini işaret ediyor. Bölgede Maltepe Carrefour, Pendorya, Neomarin gibi pek çok AVM, Maltepe, Yeditepe, Okan ve Sabana Üniversitesi, Ahmet Şimşek, Coşkun ve Doğa Koleji gibi eğitim kurumlan ve Sema, Bölge ve Kartal Eğitim ve Araştırma Hastaneleri'nin yanı sıra yapımı planlanan bir fuar ve kongre merkezi de bulunuyor.

Geçmişte elit ve varlıklı kesimin gizli cenneti olarak anılan Dragos Maltepe bölgesi, günümüzde de insanların yaşamak için can atacağı bir cazibe merkezine dönüşüyor.

  • BASINDA BİZ
  • 28.05.2013
  • HABERİ PAYLAŞ :
Dap Yapı WhatsApp Hattı