NİSAN 2013

VAZO KULE’DE İSTEYEN EVİNİ 'OTEL' YAPACAK

POSTA / 28.04.2013

DAP Yapı, Tango, Burgu, Dalga Kule projelerinin ardından Anadolu Yakası'nda Vazo Kule'ye imza atıyor. Anadolu Yakası'na 15 kule hedefi ile ilerleyen DAP Yapı, son projesi Vazo Kule'de Hitit dönemine ait İnandık Vazosu'ndan ilham almış.

Son dönem projelerin hemen hepsinde simgesel farklılıklar aranıyor. Konsept arayışları içinde su öğeleri, peyzaj oyunları, özgün kentlerin modellemeleri gibi pek çok yaklaşım görüyoruz. DAP Yapı bu arayışı yüksek bloklarda ileri teknoloji ve temalar ile şekillendirmekte. Mimar Barboras Sağdıç imzasını taşıyan DAP Yapı kulelerinde Tango, Burgu, Dalga gibi farklı temalar kulelerin isimlerini de belirliyor. Vazo Kule de adını konseptinden almış.

Hitit dönemine ait Çankırı İnandık Köyü yakınlarında bulunan ve üzerindeki figürlerden yola çıkarak sosyal yaşantıyı simgelediği düşünülen İnandık Vazosu, DAP Yapı'nın son projesinin ilham kaynağı olmuş. Toplam 289 residence daire, 11 mağaza ve 99 home ofisi, 19, 22, 14 katlı 3 blokta toplayan proje Maltepe Dragos'ta yükseliyor. Blokların en üst kotunda İnandık Vazosu'nda yer alan figürler tekrarlanıyor. Cam giydirme cepheler rengi ve işlemeleri ile özel üretilecek.

Otel Konseptinde

On iki ülkede, 26 şehirde, 100'e yakın oteliyle yılda ortalama 5 milyon konuk ağırlayan Abu Dabi merkezli Rotana'yla işbirliği yapan DAP Yapı, projedeki bağımsız rezidansları otel konseptiyle işletecek. Vazo Kule'deki rezidanslar, dileyenler için yaşam alanına dönüşürken dileyenler için otel işletim sisteminde kiraya verilecek.

Otel konsepti içinde evlerini kiraya vermeyi düşünen ev sahipleri ayrıcalıklı hizmetlerden yararlanabilecek. Rotana'nın işletme prensipleri çerçevesinde yer alacak konutların iç mekân tasarımları ve dekorasyonlarında farklı dokunuşlar olacak.

Bu konsept çerçevesinde 0+1 ve 1+1 daireler yoğunlukta olup 19 ve 22 katlı kulelerde sadece 4 adet 2+1 daire konumlanmış. 14 katlı home-ofis bloku ise diğer iki kuleden farklı olarak "shell&core" olarak teslim ediliyor.

Rakamlarla Vazo Kule Yaklaşık

10 dönüm arazi içinde 289 residence daire, 11 mağaza ve 99 home-ofis, kapalı-açık sosyal tesisler 1 50 milyon TL yatırım ile gerçekleştirilecek. Yüzde 50 oranında satışların yapıldığı ifade edilen projede İstanbul dışından ve özellikle yurtdışından yatırımcıların oranı oldukça yüksek. Pojede iç mekânlarda yükseklik 3 metreyi buluyor.

Ticari Yaşam

Vazo Kule, Dalga Kule ile yan yana yer alıyor. Bu birliktelik alt kotlardaki ticari yaşamı da ortak bir dil ile şekillendirmiş. Bloklardan en yüksek olanın tepesinde ise helikopter pisti bulunuyor.

Açık Sosyal Alanlar

Kulelerin giriş lobisi, Dalga Kule ile olan yarı kapalı mekânsal geçişleri zemin kotta her iki projeyi de zenginleştirecek biçimde tasarlanmış. Zemin kotta açık sosyal alanlara ve peyzaja yer verilirken yüksek kotlarda kafe ve restoranlar bulunuyor.

Yalın İç Mekanlar

İç mekânlar kabuk tasarımının da gerektirdiği gibi olabildiğince gün ışığı ve manzaraya açık. Net ve yalın çizgiler ile kolay işletilebilen Hitit motiflerinin iç mekânlara da sızdığı bir dekorasyon hedefi var.

Kat Bahçeleri

Kulelerin bazı dairelerinde daire malikine özel büyük teraslar bulunuyor. Bunun dışında kütlede Vazo'nun kulplarını tanımlayan alanlar, kat maliklerinin kullanımına açılacak kat bahçeleri olarak tasarlanmış.

  • BASINDA BİZ
  • 28.04.2013
  • HABERİ PAYLAŞ :
Dap Yapı WhatsApp Hattı