OCAK 2013

YABANCIYA KİRALAMA DÖNEMİ GELİYOR

POSTA / 31.01.2013

Burgu, Dalga ve Tango Kule projeleriyle dikkat çeken DAP Yapı, dünyada 5 milyon kişiyi ağırlayan Dubaili Rotana ile el sıkıştı. Rotana, DAP Yapı binalarını 20 yıl boyunca yönetecek. Yatırımcılar kullanmadığı dönemde dairelerini yabancıya da kiralayabilecek.

Rezidans-otel konseptindeki dev projelere imza atan DAP Yapı, Maltepe'de konumlanan Burgu, Dalga ve Tango Kule'nin işletmesi için Dubai merkezli Rotana ile anlaştı. Afrika ve Ortadoğu bölgesinin 'en iyisi' olarak tanınan şirket, 15 bin çalışanı ve 20 bin odasıyla yılda 5 milyon ziyaretçiyi ağırlıyor. Anlaşmaya ilişkin bilgi veren DAP Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz "Dünyadaki modelleri inceledik. Kullanıcıya ve yatırımcıya faydalı formülleri araştırdık. Araştırmalarımız, Dubaili Rotana'nın otel işletmeciliğinde Afrika ve Ortadoğu'nun 'en iyisi' olduğunu gösterdi. Rotana 12 ülkede 5 milyon misafir ağırlıyor. Bu rakamın yüzde 1'i bize gelse ciddi müşteri çekeriz " dedi.

Oturmadığın dönemde kiralama modeli ile yatırımcıların dairelerini 8 ile 12 yıl arasında amorti edeceğini söyleyen Yılmaz "Dalga projesinin yanındaki fabrika arsasını da aldık. Onu da bir bütün halinde çalıştıracağız. Rotana ile birkaç projelik anlaşma yapmadık. Bundan sonra belki yurt dışı belki Anadolu olacak. 81 ilde var olmayı istiyoruz " dedi. Tango, Dalga ve Burgu Kule projelerinde geçerli olacak haftalık, aylık ve yıllık kiralanabilen daireler profesyonel yönetim sistemiyle işletilecek. Daire sahipleri kendi yerlerini kiralayarak ekstra gelir elde edecek. İki kere kazanmak isteyenler, Rotana'nın işletim sistemiyle dairelerini otel olarak kiraya verip kâr etmeye hemen başlayacak.

  • BASINDA BİZ
  • 31.01.2013
  • HABERİ PAYLAŞ :
Dap Yapı WhatsApp Hattı