TR
MART 2015

1.5 MİLYAR LİRALIK PROJEDE ÜNİVERSİTE BİLE OLACAK

AKŞAM / 08.03.2015 Polisan Holding ile Pendik'teki 175 bin metrekare büyüklüğündeki arsaları için kat karşılığı anlaşma imzaladıklarını söyleyen Yılmaz, "Burada içinde üniversite bulunan ilk projeyi inşa edeceğiz" dedi.

DAP Holding - Ziya YılmazDAP Yapı, Polisan Holding A.Ş. iştiraki, Polisan Yapı mülkiyetinde olan Pendik/İstanbul'da yer alan konut ve ticari imarlı takribi 175 bin metrekare arazisinin kat karşılığı inşaatı için anlaşmaya vardı. Böylece içinde üniversite yer alması planlanan ilk konut projesi için geri sayım başladı. Anlaşmaya ilişkin bilgi veren DAP Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz, Polisan Holding ile Pendik'teki 175 bin metrekare büyüklüğündeki arsaları için kat karşılığı anlaşma imzaladıklarını bildirdi.

Pendik'teki arsanın yanında 40-50 dönümlük bir arsa daha bulunduğunu vurgulayan Yılmaz, "İkisini bütünleştirip 220 bin metrekareye ulaşacağız. Sabiha Gökçen Havalimanı'nm etrafını, Florya'nın 8-10 yıl önceki eski haline benzetiyorum. Yakında deniz tarafındaki gemi tersaneleri kalkınca çok güzel bir sahil bandı oluşacak. Burada TOKİ'nin yatırımları var, Emlak Konut GYO'nun arsaları var. İzmir otobanıyla Anadolu'ya bağlanıyor. Yatırım açısından avantaj vaat eden bir bölge. Yakın gelecekte 10 bin TL metrekare fiyatını görebilir."

1.5 Milyar TL'lik Yatırım
Arazinin lokasyon açısından çok önemli olduğunu ifade eden Yılmaz, "İstanbul'un merkezinde, denize yürüme mesafesinde böyle büyük yüzölçümlü bir arazi daha yok. Sırtını havalimanına dayamış, önünde deniz olan çok kıymetli bir lokasyon. Oraya küçük bir şehir kurmak istiyoruz" diye konuştu.

Türkiye'de Benzeri Yok
İçinde otel, rezidans, konut ve ofis olan, 3 bin ünite civarında bir konsept düşünüyoruz. Alışveriş caddeleri yapacağız. Projenin içinden direkt havaalanına bağlayan özel bir yol geçireceğiz. 1.5 milyar TL'lik bir yatırım planlıyoruz" diye konuştu. Projenin içine birde üniversite kurmayı planladıklarını söyleyen Yılmaz, "Kısmet olursa, içinde üniversite bulunan ilk projeyi hayata geçireceğiz" ifadelerini kullandı.
 
  • BASINDA BİZ
  • 08.03.2015
  • HABERİ PAYLAŞ :
Dap Yapı WhatsApp Hattı