TR
MART 2013

VAZO KULE'YLE DRAGOS’TA HİTİT ESİNTİSİ

POSTA / 29.03.2013

DAP Yapı'nın, eski Hitit vazosundan yola çıkarak tasarladığı Vazo Kule, M.Ö. 1600 yılından izler taşıyor. İstanbul, yeni bir simgeye daha kavuşuyor.

Sıradışı Yapıların Mimarı

İstanbul'a kazandırdığı yenilikçi ve sıradışı mimari yapılara bir yenisini daha ekleyen DAP Yapı, bu kez 3 bin yıllık Hitit mirasından ilham aldı. Hitit sanatının en önemli objelerinden olan İnandık Vazosu, DAP Yapı'nın mimari anlayışıyla modernize edilerek Vazo Kule'de yeniden hayat buluyor. Vazo Kule, Fener'den başlayıp Tuzla'ya kadar devam eden Türkiye'nin en uzun sahil bandı üzerinde yer alıyor. Vazo Kule'de 5 yıldızlı otel konforu, lobi, danışmanlık, kat hizmeti, 7/24 özel güvenlik, yürüyüş parkurları, fitness merkezi, Türk hamamı, açılır kapanır 4 mevsim yüzme havuzu, mini alışveriş merkezi, kafeler, restoranlar, otopark ve özgürlüğe kapı açan helikopter pisti yer alıyor.

Otel Konseptinde İşletilecek

DAP Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz, 400 bağımsız bölümden oluşan Vazo Kule'de, otel konseptiyle işletilecek 300 rezidans ve "bedava ofis" konseptinde satışa çıkacak 100 home ofisin yer alacağını söyledi. Fiyatların 179 bin TL'den başladığını belirten Ziya Yılmaz, metrekare fiyatlarının ise 3 bin 970-6 bin TL arayışında olduğunu kaydetti. Abu Dhabi merkezli Rotana'yla güçlerini birleştiren DAP Yapı, projedeki 300 bağımsız rezidansı otel konseptiyle işletecek.

Körfezli Ortakla Proje Geliştirecek

Ziya Yılmaz, Türkiye'nin yabancı yatırımcıların radarında olduğunu belirterek, "Her hafta yabancı bir yatırımcıyla görüşüyoruz. Yabancılarla ortak çalışmalarımız olacak. Körfezli bir yatırımcıyla el sıkıştık. Onlarla ortak yeni projeler geliştirmek için şirket kuracağız. Detaylarını yakında açıklarız" dedi.

DAP'tan Spor ve Sağlık Merkezi

DAP Yapı olarak projelerin yanı sıra spor ve sağlık merkezlerine de yatırım yapacaklarını açıklayan Ziya Yılmaz, "İlk merkezi 20 milyon TL'lik yatırımla Royal Towers projemizde açtık. Yakında resmi açılışı olacak. İlk etapta 4 tane sağlık ve spor merkezi açacağız. Hedefimiz bu sayıyı 40'a çıkartmak ve bir zincir oluşturmak" dedi.

  • BASINDA BİZ
  • 29.03.2013
  • HABERİ PAYLAŞ :
Dap Yapı WhatsApp Hattı