TR
NİSAN 2014

ADI KONMADAN GÜNDE 100 KİŞİ SORUYOR

AKŞAM / 23.04.2014 DAP Yapı'nın Kartal'da hayata geçireceği projenin adı belli oldu: İstanbul Marina. DAP Yapı'nın patronu Ziya Yılmaz ilk kez bir projenin adı konmadan bu kadar yoğun talep gördüğünü belirterek, 2 milyar TL ciro beklediklerini söyledi.

Suudi Yatırımcıyı Geri Çevirdi
Suudi Arabistanlı bir grubun, projeden 300 konutluk bir bloku satın almak istediğini de vurgulayan Yılmaz, "Ancak biz İstanbul Marina'yı oturum için tasarladık. Yüzlerce konut verip, ikinci el ofis oluşturmak istemiyoruz. Bu yüzden onlara hayır cevabını verdik" dedi.

DAP Yapı'nın Kartal'da denize sıfır 60 dönümlük arazide hayata geçireceği karma projenin ismi 'İstanbul Marina' olarak açıklandı. Projede hafriyata başlandığını vurgulayan DAP Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz, "Projeyi mayısta satışa sunacağız. İlk kez adı bile belli olmayan bir projenin bu kadar yoğun talep gördüğüne şahit olduk. Her gün satış ofisine 100'ün üzerinde kişi geliyor. Aynı daireye 3-4 kişi isim yazdırıyor" dedi. Projede fiyatların 200 bin TL'den başladığını, 5 milyon TL'ye kadar çıktığını belirten Yılmaz, "Toplam cironun 2 milyar TL'yi bulacağını öngörüyoruz. Yüzde 40'ı Emlak Konut'a gidecek" diye konuştu.

25 Bin Kişiye Fikrini Sorduk
İstanbul Marina'yı tasarlarken, 25 bin kişiye fikirlerini sorduklarını anlatan Yılmaz, "Projeyi beklentileri karşılayacak şekilde hayata geçirdik. Büyük teraslar var. 200 metrekarelik dairenin 60 metrekare terası var. Sahile 700 metre cephesi var. Deniz her yerden görülecek" dedi.

Bu Yıl 7 Proje Geliyor
Bu yıl toplamda 7 yeni projeye başlayacaklarını belirten Yılmaz, "Genellikle karma konseptte projeler üreteceğiz" dedi. Yılmaz, Kartal projesinin ayrıntılarını ise şöyle anlattı: "İçinde, Anadolu Yakası'nın en büyük özel hastanelerinden biri var. AVM için Türkiye'de olmayan markaları getireceğiz. Önümüzde Türkiye'nin en büyük mega yat marinası var. İki helikopter pisti de bulunacak."
 
  • BASINDA BİZ
  • 23.04.2014
  • HABERİ PAYLAŞ :
Dap Yapı WhatsApp Hattı