TR
NİSAN 2015

AĞAOĞLU'NUN ŞİRKETİ DAP YAPI'NIN OLDU

HÜRRİYET / 30.04.2015 DAP Yapı, Ağaoğlu Şirketler Grubu bünyesinde yer alan Eltes İnşaat Tesisat Sanayi ve Ticaret A.Ş’yi satın aldı.

DAP Yapı, İstanbul Kartal’da Emlak Konut GYO arsasında inşa ettiği gayrimenkul projesinde Eltes ile ortak olarak yola çıkmıştı. Aralık 2012’de yapılan ihaleyi 1 milyar 335 milyon liralık hasılat taahhüdü ile en yüksek teklifi veren DAP Yapı-Eltes ortaklığı ihaleyi kazanmıştı.

DAP Yapı Eltes'i Satın AldıİstMarina projesi için el sıkışan Ağaoğlu ve DAP Yapı’nın ihale için başlayan ortaklık yapısı kısa süre sonra değişmişti. Kartal’daki projede yüzde 51 hak sahibi olan Ağaoğlu şirketlerinden Eltes İnşaat’ın payı yüzde 0.50’ye düşmüş, DAP Yapı’nın payı yüzde 99.50’ye çıkmıştı. DAP Yapı, 28 Nisan’da temsili bir oranla projede kalmaya devam eden Eltes İnşaat Tesisat Sanayi Ve Ticaret Anonim Şirketi hisselerinin yüzde 100’ünü satın alarak bünyesine kattı.

DAP Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz satın almaya ilişkin yaptığı değerlendirmede, "DAP Yapı olarak ilk proje ortaklığımızdı. Eltes, ihalede yeterlilik oranı için bulunuyordu. Neticede sorumluluk bizdeydi ve başından bu yana süreci biz yönettik" dedi.

Satış talebinin Ziya Yılmaz’dan geldiğini belirten Ağaoğlu Şirketler Grubu Başkanı Ali Ağaoğlu, "Eltes 5 yıldır atıl duran bir şirketti. İş bitirme oranı fazla. DAP Yapı’dan talep gelince sattık. Eltes ile Ziya Yılmaz’ı süper lige taşıdık" dedi.
 
  • BASINDA BİZ
  • 30.04.2015
  • HABERİ PAYLAŞ :
Dap Yapı WhatsApp Hattı