TR
NİSAN 2015

ALICI VE YATIRIMCIYI TEŞVİK EDECEK DÜZENLEMELER ŞART

SABAH / 22.04.2015 DAP Yapı - Alıcı ve Yatırımcıyı Teşvik Edecek Düzenlemeler Şart?
DAP Yapı Başkanı Ziya Yılmaz, 12 yıldır rekor düzeyde büyüyen Türk ekonomisinin lokomotifi olan inşaat sektörünün sürdürülebilir gelişimi için yeni düzenlemeler gerektiğini söyledi. Yılmaz, "Alıcıyı ve yatırımcıyı teşvik edecek kararlar gerekiyor. Siyasi istikrarın devamıyla yatırımlar her yıl hızlanarak artacak" dedi.

En hızlı büyüyen ülkelerinin başında gelen Türkiye'nin başarılı sektörlerinden inşaat, yeni teşvik ve düzenlemeler bekliyor. Kentsel dönüşüm ve Mütekabiliyet Yasası'yla en hızlı büyüyen sektörlerin başında gelen inşaatın temsilcileri, küresel kriz ortamında Türkiye'nin büyümesinde en önemli etkiyi yarattıklarına inanıyor. Yeni teşviklerle bu büyümenin devamlı olması gerektiğinin altını çizen DAP Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz, "Ülkemiz, 12 yılda rekor düzeyde büyüyerek, dünyada yıldız ülke oldu. Küresel krizin devam ettiği süreçte Türkiye'nin bu denli büyümesinde inşaat sektöründeki yatırımlar ve talep önemli rol oynadı. Göstergeler, Türkiye'nin geleceğin yatırım ülkesi olduğunu işaret ederken, ülkemizin bambaşka bir noktaya ulaşacağına kesin gözüyle bakılıyor. Sektörü olumlu etkileyecek kararlar almak gerekiyor. Alıcıyı ve yatırımcıyı teşvik edecek düzenlemeler getirilmeli. Ülkemizin içinde ve dışında gelişen olumsuzluklardan ekonomimizin etkilenmemesi adına hepimiz üstümüze düşeni yapmalıyız" dedi.

Dünyanın İlgisi Üzerimizde
2 trilyon dolarlık gayrisafi yurtiçi milli hasıla, 500 milyar dolar ihracat ve 25 bin dolarlık kişi başı gelir hedefi olan Türkiye'nin, 1 trilyon dolara yaklaşan Gayri Safi Yurtiçi Hâsılası'yla dünyanın 16'ncı büyük ekonomisi olduğunu vurgulayan Yılmaz, Türkiye'nin küresel krizden Avrupalı ülkelere kıyasla daha az etkilenmesi nedeniyle dünyanın ilgisini çektiğini belirtti. Yılmaz, "Türkiye, bölgesel güç olmaktan çıkıp bir dünya gücüne dönüşüyor" diye konuştu.

DAP Yapı'nın yaptığı Yelken Kuleler'in inşaat sektörünün dönüm noktası olduğunu söyleyen Yılmaz şöyle konuştu: "Özellikle Dragos Royal Towers inşaat sektörü için bir dönüm noktası. Çünkü bu tarz projeler Zincirlikuyu-Levent hattında yapılırdı. Biz onu Kartal, Dragos Sahili'nde ürettik. İstMarina projemiz, "International Property Awards'ta," "2014-2015 Yapı Geliştirme" kategorisinde "Dünyanın En İyi Projesi" seçildi." Sektörünün geleceğinin istikrara bağlı olacağını belirten Yılmaz, "İstikrar varsa sektör hızlı büyüyecek. İstikrarın kalıcı hale gelmesiyle yaünmlann hızlanacağı hesaba alınmalı ve sektör kapasitesi gözden geçirilmeli" dedi.
 
  • BASINDA BİZ
  • 22.04.2015
  • HABERİ PAYLAŞ :
Dap Yapı WhatsApp Hattı