TR
OCAK 2015

BAL PETEĞİ TAKSİME ADAM KULE KARTAL'A

EMLAK DERGİSİ / 06.01.2015 Farklı mimaride yapılar inşa eden DAP Yapı bu defa petek ve adam görünümünde binalar yapacak. Şirket, "Bal Peteğini" Taksim'e, "Adam Kule'yi" Kartal'a inşa edecek.

Dalga, Burgu, Tango, Vazo Kule gibi farklı mimari özelliklere ait binalar inşa eden DAP Yapı, Taksim ve Kartal'da 3 gayrimenkul projesini hayata geçirecek. Şirket, Taksim'de bal peteği şeklinde, Kartal'da ise adam görünümünde bina inşa edecek. Kartal'daki üçüncü proje için tasarım çalışmalarına devam ettiklerini söyleyen DAP Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz, 3 projenin yatırım değerinin 700 milyon TL olduğunu söyledi. DAP Yapı'nın Kağıthane'de ise "DAP Vadisi". adını verdiği 6 ofis projesi bulunuyor. Bölgedeki binalar Ziya'nın anlamına gelen Z, İ, Y, A ve S harfli mimarisiyle dikkati çekiyor.

Kartal'dan 2 Milyar Ciro
DAP Yapı 
Emlak Konut GYO iş birliğiyle hayata geçirdiği Kartal sahildeki İstMarina. projesinden 2 milyar lira ciro hedefliyor. Sahile 500 metre cephesi olan İstMarina'da 1463 konut yer alıyor. Konutların 1036 adedini sattıklarını söyleyen Ziya Yılmaz, "Projemizde konut, ofis, otel, hastane ve okul yer alacak. Ulaşım sorunu yaşanmayacak projede hem hızlı tren olacak, hem de helikopter pisti. Denizden ulaşımı isteyenler için de deniz taksi iskelesi ve deniz uçağı pisti bulunacak" dedi. İstMarina'da konutların 4 ayda yüzde 25 prim yaptığını belirten Yılmaz, metrekare satış fiyatlarının 6 bin TL ile 12 bin TL arasında değiştiğini kaydetti.

Altyapıya 30 Milyon
Kartal projelerini geliştirirken bölgenin geleceğine de katkı sağladıklarını belirten Yılmaz, köprü, yol ve ıslah çalışmaları yaptıklarını belirtti. Bölgedeki elektrik, doğalgaz, yeraltı suları gibi altyapı sistemlerini yenilediklerini ifade eden Yılmaz, "Bugünü değil 10 yıl sonrayı düşünerek gerekli yol ve altyapı çalışmalarını yapıyoruz. Bu amaçla 30 milyon lira yatırım gerçekleştirdik" şeklinde konuştu.

Yılmaz, "Kentsel Dönüşüm" ile ilgilendiklerini Avrupa ve Anadolu yakasında görüşmelere başladıklarını ifade etti.

Helikopter Pisti 10'a Ulaşacak
DAP Vadisi projesi ile İstMarina, Dalga, Vazo, Tango ve Burgu Kulelere toplam 5 adet helikopter pisti yaptıklarını söyleyen Ziya Yılmaz, 2.5 milyon dolara mal olan pistlerin sayısını 4 yıl içinde 10'a çıkaracaklarını dile getirdi.
 
  • BASINDA BİZ
  • 06.01.2015
  • HABERİ PAYLAŞ :
Dap Yapı WhatsApp Hattı